ÖZBEK, DAĞCILIK YAZ GELİŞİM EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

1 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
237 defa okundu.

tdf-kirsehir-yaz-gelisim-egitimi-4

Türkiye Dağcılık Federasyonu Tarafından Tertip Edilen 2016 1.Bölge Yaz Gelişim Eğitimi Niğde/Demir Kazık Dağı’nda Gerçekleştirildi

Eğitime Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü’nün lisanslı sporcusu ve aynı zamanda Dağcılık Kırşehir İl Temsilcisi Erdal Özbek’in de aralarında bulunduğu 125 dağcı katıldı. Kaya tırmanışı konusunda önemli bir aşama niteliğindeki bu eğitim sonunda yapılan uygulamalı ve yazılı sınavı başarıyla geçen Erdal Özbek bir üst kademeye yükselerek “İleri Kaya Eğitimi”ne katılmaya da hak kazandı.

Dağcılıkta kullanılan teknik malzemeler, bu malzemelerin özellikleri ve kullanım yerleri, emniyet sistemleri, ip kullanım cetveli, düşme faktörü ve şok, yapay tırmanış, harita ve pusula kullanımı, beslenme, antrenman bilgisi, ilk yardım ve kurtarma bilgisi konularında teorik eğitimler alan dağcılar Demir Kazık Dağı’nda bulunan Cimbar Boğazı’ndaöğrendiklerini uygulamalı olarak tatbik ettiler. Uygulama sınavı da yine Cimbar Boğazı’nda bulunan kayalıklarda yapıldı.

7 gün süren eğitim boyunca dağcılar Demirkazık Dağı eteklerinde bulunan ve yaklaşık 1800 m yükseklikteki alanda kamp yaparak çadırlarında konakladılar. Sporcular kamp süresince yeme içme vb. diğer ihtiyaçlarını zorlu hava ve dağ koşullarında kendi malzemeleriyle karşıladılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN