Özbağlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, “Bugün ki Başarımda Emeği Geçen Herkese Teşekkürü Borç Bilirim”

25 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
622 defa okundu.
Özbağlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, “Bugün ki Başarımda Emeği Geçen Herkese Teşekkürü Borç Bilirim”

Özbağlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, “Çocukluğumdan beri idealimde olan ve aşk ile hayalini kurduğum Hekimlik mesleğinin en tepe noktasına ulaşmaktan dolayı çok büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

         Özbağlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, mesleğinde geldiği son noktayı gazetemiz muhabirine anlattı.        

         Özbağlı Hemşehrimiz Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; ” Hekimlik mesleğinin en tepe noktasına ulaşmaktan çok mutluyum. Bu seviyeye gelmemde, işimi layıkıyla yapmamda, sosyal yaşamda olduğu gibi meslek hayatımda da gücünü her daim hissettiğim, hastalarıma şifasını veren ve beni vesile eden Yüce Rabbime binlerce şükür ediyorum.

         Zor şartlara rağmen eğitim almamda her daim hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, her türlü maddi ve manevi zorluğa karşı arkamda dimdik duran “Yürü oğlum okumana bak” diyen, dualarını üzerimde hissettiğim Canım Annem Emine Ulutaş’a, dürüstlüğü ve muhanete muhtaç olmamayı öğreten, dualarını eksik etmeyen, bu benim babam dediğim, edebi kişiliği ile ufkumuzu açan Canım Babam Ziya Ulutaş’a minnettarım, iyi ki varsınız. Onlara hayırlı bir evlat olursam ne mutlu bana.

         Hayatıma girdiğinden bu yana arkama bakmadan ilerlememi kolaylaştıran, çocuklarımızın yetişmesinde, gelişmesinde bütün sorumluluğu alarak zorlu akademik süreçte bana sonsuz destek olan, ev huzurumuzun ve mutluluğumuzun her zaman üst düzeyde olmasını sağlayan canım eşim, HAN’ım Sibel Ulutaş’a sonsuz teşekkür ederim.

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) çalışırken kilitli kapımın arkasında beni görmeyi bekleyen, o dönemde fazla ilgilenemediğim ilk göz ağrım, son yıllarda bana yarenlik eden, dostluğunu paylaştığım Kızım Beyza’yı, asistanlığımın hediyesi olan, bebeklik döneminde nöbetlerden dolayı çok ilgilenemediğim kibar kızım Emine’yi, Yardımcı Doçentlik hediyesi olan, doçentlik sürecinde yeterli birlikteliği yaşayamadığımız ama sonrasında enerjimin kaynağı maviş kızım Zeynep’i kucak dolusu öpüyorum ve bu güzellikler için Allah’ıma şükrediyorum.

         Hayatımın şekillenmesinde mihenk taşı olan, fikirleri ve öngörüleri ile köyden çıkarak bana ve benim gibilere örnek olan, ideallerimi yaşamama yardımcı olan, verdiği hayat dersleri her zaman rehberim olan doktor olma yolunda “1 yıl insan ömründe çok büyük bir kayıp olmaz, idealin ve sevdiğin mesleğin peşinde koşmalısın” düsturu ile maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, dürüstlük abidesi güzel insan Canım Abim Ahmet Ulutaş’ın önünde saygıyla eğiliyorum.

         Aynı tasa kaşık çalıp, aynı sahanda yemek yediğimiz, yokluk içinde kabuğumuzu kırmaya çalıştığımız canlarım, küçükken kavgalarımız eksik olmayan, büyüyünce özlediğimiz, bu akademik yolda desteklerini sonuna kadar hissettiğim dert ortağımız biricik vefakâr, cefakâr ablam Ramise Asil’i, Anamın nazlı kızı güzel bacım Yasemin Tuna’yı, evimizin son keseni herkesin dert ortağı canım bacım Ferda Taş’ı sevgiyle öpüyorum.

         Çocukluğumdan beri abilik yapan, yardımlarını hep hissettiğim ve gördüğüm Adnan Asil’e, meslek ve akademik hayatımda maddi manevi desteklerini esirgemeyen rahmetli Kayınpederim Ahmet Gökbulut’a, kayınvalidem Sadife Gökbulut’a ve kayınbiraderlerime, tüm yakın-uzak akraba ve dostlarıma teşekkür ederim.

Kırşehir’in Özbağ Kasabasına bağlı Kışlapınar (Erevik) köyü ilkokulunda ufkumu geliştiren, köyden çıkan ilk doktor olmama önderlik eden sevgili öğretmenin Fatma Baycan’a ve ilkokul arkadaşlarıma, Özbağ Kasabası Ortaokulu’nda bana, okumakla kasaba dışına çıkabilmeyi başarabileceğimizi, birebir test sınavlarının nasıl yapıldığını gösteren başta Dede Çamsarıoğlu, Naim Akyüz, Salih Deveci olmak üzere bütün hocalarıma ve ortaokul arkadaşlarıma teşekkür ederim.

         İlk dönemde bocaladığım sonrasında tatlı bir rekabetin olduğu, kaliteli eğitim sistemine sahip, her zaman başarılara imza atmış Kırşehir Lisesindeki değerli hocalarıma, hep hatırlanacak anıları biriktirdiğimiz sevgili arkadaşlarıma teşekkür ederim.

         Her zaman gurur duyacağım bir fakülte olarak hatırlayacağım Erciyes Tıp Fakültesi kıymetli öğretim üyelerine, fakültenin ilk yıllarında aynı evi paylaştığım ama çok az görüşebildiğim sevgili dostum Uzm. Dr. Murat Koyuncu’ya (Rontcu), 5 yıl gibi uzun bir dönem aynı evi büyük bir disiplin ve huzur içinde paylaştığım sevgili dostum Kıd. Albay Dr. Bünyamin Abdülkadir Yorulmaz’a, son yıllarda aynı evde kalmayı ikna ettiğimiz Malatya’ya gelmemde ve burada mutlu olmamda, bütün işlerimi kolaylaştıran can dostum, yarenim Dr. Ali Acar’a, yurt ve fakülte arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

         İlk görev yerim Ordu SSK Hastanesinde misafirperverlikleri ile beni sahiplenen orada güzel günler geçirmeme vesile olan, TUS çalışırken bana yardım eden hemşire, doktor ve diğer hastane çalışanlarına ve Ordu halkına minnettarım.

Ordu SSK Hastanesinde birlikte görev yaptığım, TUS çalışmamda ve kazanmamda önemli bir rol oynayan, bu mihvalde hayatımın dönüm noktalarından birini oluşturan değerli dostum Prof. Dr. Fehmi Ateş’e kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

Uzmanlık sonrası mecburi hizmette birlikte çalıştığım, güzel ve verimli günler geçirdiğim, benim için çok iyi bir deneyim olan Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birlikte görev yaptığım doktor, hemşire ve diğer hastane çalışanlarına teşekkür ederim.

         Mensubu olmaktan her zaman gurur ve onur duyduğum İnönü Üniversitesinde, desteklerini esirgemeyen başta sayın Rektörümüz Ahmet Kızılay’a, Tıp Fakültesinde değerli hocam, hasta-hekim ilişkilerini örnek aldığım Prof. Dr. Ömer Soysal’a, Göğüs Cerrahisinde bu seviyeye yükselmemde en büyük paya sahip, cerrahi yeteneği ve disiplini ile örnek aldığım sevgili Hocam Prof. Dr. Akın Kuzucu’ya, asistanlıkta çok şey öğrendiğim kıdemli arkadaşım Op. Dr. Mehmet Özgel’e, birlikte çalıştığım cerrahi tecrübe ve öngörülerinden faydalandığım Doç. Dr. M.Reha Çelik’e, Göğüs Cerrahisi Kliniğinin temel taşlarından sevgili Orhan Gündüz’e, Hilal Toper’e, Kudret Atmaca’ya, her zaman iyi niyetli çalışmaları ile desteklerini aldığımız asistanlarımız Op. Dr. Mehmet Ağar, Dr. İlham Gülçek, Dr. Muhammed Kalkan’a, servis, ameliyathane, poliklinikte desteklerini esirgemeyen ve özveri ile çalışan hemşire, sekreter ve personel arkadaşlar (Dilek, Furkan, Engin, Kenan, Murat, Sibel, Özlem ve diğer çalışma arkadaşlarıma) yanında Turgut Özal Tıp Merkezi tüm çalışanlarına teşekkürlerimi borç bilirim.”

(HABER: SÜMEYYE ŞAHİN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On