Özbağ Mahalle Sakinleri Canından Bezdi

23 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
131 defa okundu.
Özbağ Mahalle Sakinleri Canından Bezdi

Özbağ Mahalle Sakinleri Canından Bezdi

Denetimden Kaçan Ağır Tonajlı Araçlar Mahalleliye “Yeter Artık” dedirtti.
Karayolu üzerinde bulunan, Ulaştırma Bakanlığı Karayolu Denetleme İstasyonu kantarından kaçan kamyon ve tırlar Kırşehir’in Özbağ beldesine bağlı Kızılca Mahallesi halkını adeta canından bezdirdi.
“ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR BEKLİYORUZ”
Denetleme İstasyonuna fazla tonajdan dolayı girmek istemeyen kamyon ve tırlar, yakındaki Çiçekdağı-Yozgat Yol ayırımındaki Trafonun yanındaki yoldan mahalle içerisine giriyor. Günün her saatinde mahalle içerisinden geçen kamyon ve tırlardan dolayı mahalle halkı tedirgin. Bu durumun mahallede hem çevre kirliliğine sebep olduğunu ve hem de vatandaşların can güvenliğini tehlikeye attığını anlatan Mahalle sakinleri, bu soruna bir çözüm bulamadıkları belirtti.
“BU TIRLARIN KAÇTIĞININ GÖRÜLMESİNE RAĞMEN DENETLEME YAPILMIYOR”
Konu ile ilgili olarak gazetemiz 40 Arena’ya açıklamalarda bulunan Kızılca Köyü sakinlerinin yanı sıra Arıcı ve Sebze Meyve üreticileri de söz konusu konu ile ilgili gazetemize yaptıkları açıklamalarda şunları kaydetti; “Günün 24 saati içerisinde Binleri aşan karayolunu Ağır Tonajlı tırlar ve Kamyonlar kullanıyor ise bunun en az yarısı mahallemizin içersinden kaçak geçiyor. Bu tırlar Karayolu kantarından kaçıyorlar. Bu tırların kaçtığının görülmesine rağmen denetleme yapılmıyor. Trafik ve polis ekipleri uygulama yapmıyor. En yüksek tonajlı araçlar buraya girerek alt yapımızı öldürüyor. Çocuklarımız okuldayken okulun yanından geçiyor bu araçlar. Teneffüse çıkan çocuklarımız için korkuyoruz. Belediye Başkanımıza yüzümüz kalmadı orayı yap, burayı yap diye. Onu da bıktırdık ve usandırdık. Buradan geçen araçların bırakmış olduğu tozlar Arı kovanlarının içerisine ve bal çıtalarına sızarak sebze Meyve üreticilerimize çok fazla ürün kayıplarına neden olmaktadırlar. İçerisinde sebze ve meyve taşıyan araçlar var buradan geçerek bu tozu yiyor onlarda. Bu sebze ve meyvelerde iyice tozlandığı için yenmez” dedi.
Tırların kaçış yolunda gazetemiz muhabirine röportaj veren mahalle sakinlerinin yanı sıra muhabirimizin objektifinden bölgeden onlarca kamyon ve tırın geçtiği dikkatlerden kaçmadı.(HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On