Özalp, ” Neşet Ertaş’ın Hayatına Dokunduğu İnsanlardanım”

11 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
52 defa okundu.
Özalp, ” Neşet Ertaş’ın Hayatına Dokunduğu İnsanlardanım”

Özalp, “ Neşet Ertaş’ın Hayatına Dokunduğu İnsanlardanım”

Nevşehir Hacı Bektaş-i Veli Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü tarafından 16 Mayıs 2019 Perşembe Günü Saat: 21.00’da “Neşet Ertaş Gecesi” düzenlenecek.

Nevşehir Hacı Bektaş-i Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “Neşet Ertaş Gecesi” nde TRT Ankara Radyosu THM Gençlik Korosu ekibinden olan müzisyen Ercan Özalp Bozkır’ın Tezenesi merhum Neşet Ertaş’a ait eserlere ses olması ile konser devam edecek.

O Ses Türkiye, Rising Star Türkiye, Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türk Halk Müziği Ses Yarışması’ gibi pek çok yarışmada yer alan duruşu ve karakteriyle gönüllere girmeyi başaran başarılı müzisyen Ercan Özalp, gazetemiz muhabirine yaptığı özel açıklamalarda şunları kaydetti; “Müziğe çok küçük yaşta annemin aldığı bağlama ile başladım. Ankara’da Liseler arası müzik yarışmasına katılmam ile müzik hayatım orada tanıştığım hocam sayesinde değer kazandı. Bağlama çalmayı öğrendim. Bağlama öğrendikten sonra sesimi keşfettim. Katıldığım yarışma programları bana çok şey kattı.

ÜSTADIN ESERLERİNE SES OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Bir atasözü der ki; “At ölür meydan kalır, yiğit ölür şan kalır.” Çok doğru kimi insanlar dünya durdukça silinmeyecek izler bırakırlar. Neşet Ertaş’da bunlardan bir tanesidir. Unutmaya ömür yetmez. Müzik hayatımda duruşuyla, tavrıyla, dobralığı ve samimiyetiyle bana her zaman örnek olan insanlardan biri oldu. Üstadın eserlerine ses olmaktan gurur duyuyorum ve nefesim yettiği sürece her konserimde, sahne aldığım her yerde Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirmeye devam edeceğim.

ASLA UNUTULMAYACAK

Neşet Ertaş’ın yeri doldurulamacak insanlığıyla, mütevaziliği ile, sesiyle, yorumuyla böyle bir insanın dünyaya bir daha gelemeyecek Anadolu’nun geçmişi, geleceği ve yönetimi, sanata nasıl bakıldığı ve daha sayamadığım ne varsa Neşet Ertaş, bunların tam ortasında bir gönül köprüsü kuruyor. Neşet Ertaş gibi 5-10 kişi var. Son fotoğrafa bakmamak lazım, daha önce bu adam neler yaptı, nerede hastalandı? Ondan sonra sahip çıkılıyor. Bütün geçmişini biliyorum. Söylenecek başka laf yok.

Üstad bütün hayatı boyunca sevgiden, dostluktan, kardeşlikten yana tavır koydu ve sazı da öyle çaldı. Dünyada eşsiz seslerden biriydi. Hiçbir zaman ayrılıkçı fikirlere taviz vermedi, onların yanında olmadı. Bölücülere hep lanet etti. Bu vatanın has ve halis bir evladı olarak bu dünyadan ayrıldı. Bize düşen ondan geriye kalanlara sahip çıkmak ve hatıralarda yaşatmak. Üstadın türkülerini seslendireceğimiz bu güzel geceye herkesi beliyoruz.”

(HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com