Oyuncaklar Paylaşımı ve İletişimi Arttırır

8 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
105 defa okundu.
Oyuncaklar Paylaşımı ve İletişimi Arttırır

Çocuklar oyunla ve oyuncaklarla büyüyor. Onlar oyun oynarken hem keyifli vakit geçiriyor hem de oynadıkları oyunlarla becerilerini geliştirip, yaşamı öğreniyorlar. Kimi zaman hayata dair kuralları, kimi zaman paylaşmayı öğrenen çocukların oyuncaklara olan ilgisi ne yazıkki giderek azalıyor. Oyuncak sektörünün de giderek teknolojiye yenik düştüğünü ifade eden oyuncakçılar, tablet ve telefonların oyuncakların yerini aldığını ifade ettiler. Konu hakkında gazetemize konuşan Necati Çavuşoğlu , “Artık oyuncakların hitap ettiği yaş aralığı 0-3 yaş kaldı. Yaşça büyük çocuklar artık tablet ve telefonla vakit geçiriyor. Aileler evlatları sıkıldıkça oyuncak almak yerine tablet alıyorlar. Çocuklar bu şekilde sanal alemde birçok tehlikeye maruz kalma ihtimallerinin yanı sıra iletişim ve paylaşmadan yoksun büyüyorlar. Önceden annelerin çok söyledi söz olan ‘Oğlum-kızım hadi arkadaşına da oyuncak ver, beraber oynayın’ çok eskilerde kaldı. Evlatlarımız iletişim ve paylaşmadan uzak büyüyorlar” dedi.

Çizgi film karakterleri seviliyor

Yeni nesil çocukların çizgi film karakterlerinin oyuncaklarına daha çok ilgi duyduğunu aktaran Çavuşoğlu, “Bizim çocukluğumuzda oyuncak denildiğinde araba, oyuncak silah, bebek aklımıza gelirdi. Şimdi oyunca sektörü çok büyüdü, yetişmekte bizler zorlanıyoruz. Bu konuda AVM’ler daha avantajlı. Vatandaşlarımızdan beklentimiz oyuncakları oyuncakçılardan almaları. AVM’ler oyuncaktan kazanamadıkları parayı başka yerden kazanma ihtimalleri var. Ama bizlerin böyle bir şansı yok. Evimize ekmeğimizi oyuncak satarak götürüyoruz” diye konuştu.

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On