OSMAN ÖZTÜRK’TEN GÜVENLİ OKUL SEMİNERİ

10 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.
OSMAN ÖZTÜRK’TEN GÜVENLİ OKUL SEMİNERİ

Gazetemiz köşe yazarlarından Kırşehir eski Emniyet Müdürü Osman Öztürk İstanbul’da düzenlenen Güvenli Okul seminerinde, Güvenli Okul Projesi Başkanı olarak düşüncelerini paylaştı.

OSMAN ÖZTÜRK

CSG City Security Group, Bahçeşehir Üniversitesi ve Giresun Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen Güvenli Okul Konferansı Vahit Sütlaş Tiyatro ve Konferans salonunda gerçekleşti. İl Emniyet Müdürü Uğur ÖZTÜRK ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT’un konuşmalarıyla başlayan konferans diğer konuşmacılar ile devam etti.
Yoğun bir katılımın gözlendiği konferansta CSG Yönetim Kurulu Başkanı ve Güvenli Okul Projesi Başkanı Osman ÖZTÜRK konuşmasında; “Yarınlarımızın en büyük gücü ve umudu çocuklarımıza hak ve özgürlüklerinin korunduğu, suç ve şiddetten zarar görmedikleri, barışçıl ve mutlu insanların yaşadığı bir dünyanın bırakılması tüm insanlığın ortak görev ve sorumluluğudur.” dedi. Okul güvenliği denilince tel örgü ve duvarlarla çevrili, kapısında güvenlik olan bir okuldan bahsetmediğini söyleyen Öztürk; “Okul güvenliği, sadece okul ve çevresinin güvenliğini sağlayıcı ve koruyucu çalışmaları içermez. Güvenlik algısının güçlü olduğu güvenlik yönetiminin tüm aşamalarında, okul bina ve kampüslerinin tasarımından, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin çeşitliliğine ve kalitesine, öğrencilerin şiddet içeren davranışlarından öğrenmeye odaklanmalarına kadar, okul kültürü ve iklimini oluşturan tüm etmenleri de içermektedir.” dedi.
Prof.Dr. Haluk Gürgen ise “İletişim, insanların güvenli ortamlarda birbirlerini anlaması ve birbirlerinde düşünce, duygu ve fikirlerini paylaşarak daha gelişmiş daha mutlu ve sürdürülebilir bir hayatın geliştirilmesi için olmazsa olmaz en önemli koşuldur.” dedi. Prof. Dr. Haluk Gürgen kişiler arası iletişimin paylaşmaya dayalı gerçekleşmesi üzerine kişilere ve topluma düşen sorumlulukları aktardı.
Yrd.Doç.Dr. Çağla Garipağaoğlu okul paydaşlarının öğrenmeye ve öğretmeye odaklanabilmeleri için Okul İkliminin önemini ve süreçlerini anlattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN