OSB’NİN SORUNLARI ELE ALINDI

14 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1451 defa okundu.
OSB’NİN SORUNLARI ELE ALINDI

organize-sanayi-bolgesi-isgucu-acigi-2-kirsehirhaberci

Kaman Organize Sanayi Bölgesi’nde kimyasal üretim yapılacak tesislerin kurulması için çalışmalar başlatıldı.

 

Kaman ilçesinde 2006 yılında kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunları masaya yatırıldı.
Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) olağan aylık toplantısında, bölgenin sorunları ele alındı. Kaman’da kurulması düşünülen kimyasal tesise izin çıkarsa, Kaman, Türkiye’nin üçüncü yatırım bölgesi olacak.
Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan toplantıya, AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Avkapan, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Çam ve Süleyman Eraslan ile Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Bulduk katıldı. Vali Necati Şentürk’ün katılmaması nedeniyle toplantıya Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci başkalık etti. Başkan Bahçeci, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin canlandırılması için yapılması gereken çalışmalardan bahsetti ve bölgenin sorunlarını dinledi.
Başkan Bahçeci;“Sanayi, bir ülkenin gelişmesi, ilerlemesi ve kalkınması için olmazsa olmazlardan biridir. Biz üretim yapan kişileriz. Ülke ekonomisine, ülkenin kalkınmasına, İlimizin ilerlemesine en büyük katkıyı sağlayan siz iş adamlarımızsınız. O yüzden Organize sanayi sitesinde sorun kalmayacak. Amacımız Kırşehir’in ilerlemesi gelecek kuşaklara örnek teşkil etmesi. Bizler bu noktada elimizden geleni yapmalıyız. Biz zora talip olduk. Biz ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz ve bugün onun için buradayız.” dedi.
Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Avkapan, yaptığı konuşmada, “Kırşehir ile birlikte Kaman’da bulunan OSB’nin canlandırılması için sorunlarımızın giderilmesi gerekiyor. Kaman’da kimyasal üretim yapan bir fabrikanın açılması için karşımıza çıkan sorunları çözmemiz lazım. Kaman, Türkiye’de kimyasal üretimin yapıldığı üçüncü OSB olacak. Böylece, farklı kimyasal tesislerin Kaman’a kurulması mümkün olacak. Kırşehir Organize Sanayisi’nin iç kısımlarındaki elektrik sisteminin tamamlanması gerekiyor. Sorunlarımız azaldı. Artık, yatırımcıyı buraya çekmek gerekir.” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN