Ortağına kazık

17 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
627 defa okundu.

Ortağından özel ilanı, reklamları ve kongre ilanlarını saklayarak ve çalarak hayatını sürdürmeye para kazanmaya devam etti.

Türkiye Cumhuriyetinin adeletine sonuna kadar güvendik ve adalet haklıdan yana çıktı ve biz kazandık.
Türkiye genelinde yerel gazetelerin birleşmesinde ilimiz Kırşehir’de de bazı gazeteler birleşti, birleşti ama ömürleri uzun olmadı.
Arena Gazetesi, Yeşilyurt Gazetesi ve Memleket Gazetesi birleşip, Kırşehir Memleket adı altında devam edildi.
Her zaman aklında ortağına kazık atma ve gazeteyi kendi menfaatlerinde kullanıp günlük olarak ayrıca Yeşilyurt Gazetesi’ne devam etmesi, gelen özel ilanı, reklamları ve kongre ilanlarını ortağından saklayarak ve çalarak devam ettirdi.
Ortaklık sözleşmesinde gazetemizin kurucusu Sait Yanık’a her türlü hakları vermesine yapılmış olan protokole rağmen özel gelen gelirleri kendi cebine atması, aymazlığın, aç gözlülüğün ve aşırı para hırsından kaynaklanan güvensizlikten ortaklık altı ay sonra son buldu.
Gazetemizin sahibi Sait Yanık, ortaklıktan şirket hissesinin tamamını noter huzurunda vermiş, onun dışında diğer tüm hak ve sorumlulukları devam etmiştir.
www.kirsehirmemleket.com sitesi de Sait Yanık da olmasına rağmen ortağını Cumhuriyet Savcısına şikayet etmiş.
Murat Sürmeli den de beklenende oydu.
Hem çıkar ve menfaatlerini dizayn edemeyecek kadarda nankör olan Murat Sürmeli’ye Cumhuriyet Başsavcılığından da yaptığı şikayeti takipsizlik kararı vererek www.kirsehirmemleket.com sitesi resmen Sait Yanık’ın olmuş oldu.
Ortağına kazık atan Murat Sürmeli, aklınca Cumhuriyet Savcılığını da kandıracaktı.
İşte yasalar karşısında kazandığımız haklı mücadelemizin kararı.
T.C. KIRŞEHİR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Soruşturma No: 2014/3658
Karar No: 2014/3450
KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA DAİR KARAR
DAVACI MÜŞTEKİ: MURAT SÜRMELİ, İlyas Oğlu HANİFE’den olma, 03/07/1965 doğumlu, Yenice Mah. Atatürk Cad. No:47 İç Kapı No: 10 Merkez/KIRŞEHİR ikamet eder.
ŞÜPHELİ: SAİT YANIK
SUÇ: Güveni kötüye kullanma
SUÇ TARİHİ VE YERİ: 2014 KIRŞEHİR MERKEZ
Soruşturma Evrakı İncelendi;
Müşteki Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek, olay tarihinde yukarı açık kimlik bilgileri yazılı şüpheli ile gazetelerini birleştirdiklerini, ortaklık yapıldıktan sonra şüphelinin şirkete ait internet adresine ve şifreleri hakkında bilgi sahibi olduğunu, şüphelinin şirketten ayrıldığında da şifreleri değiştirdiğini, Sait’in sitede olumsuz bir haber yaptığı zaman zararının kendisine ait olacağını beyan edip şikayetçi olmuş ise de, şüphelinin alınan beyanında, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini beyan ettiği, yapılan soruşturma sonucunda toplanan deliller ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; müştekinin soyut iddiası dışında kamu davası açabilmesi için yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği anlaşıldığından KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA,
Karar örneğinin önceden ifadesi alınmış şüpheliye ve müştekiye tebliğine,
5320 Sayılı Kanunun 16/1 maddesi uyarınca şüpheli karar takip formu düzenlenerek ilgili kolluk birimine gönderilmesine,
CMK.’nun 172 – 173 maddeleri uyarınca kararın tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde 6545 sayılı yasa uyarınca Kırşehir Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazı kabil üzere karar verildi
Cumhuriyet Savcısı HALİL ŞENER

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN