“Ortadoğu’yu Kan Gölüne Çevirdiler”

16 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
220 defa okundu.
“Ortadoğu’yu Kan Gölüne Çevirdiler”

Katil ABD Ortadoğu’dan Defol diyerek, İsrail ve ABD’yi kınayan Eğitim-İş Kırşehir Şube Başkanı Levent Akça,

“Ortadoğu’yu Kan Gölüne Çevirdiler”

ABD’nin provokatif bir şekilde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, 55 Filistinlinin yaşamını yitirmesine 2 binin üzerinde Filistinlinin de yaralanmasına neden olacak olayların fitilini ateşledi. Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiler diyerek “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” diye sitem eden Eğitim-İş Kırşehir Şube Başkanı Levent Akça,

“İNSANLIK TARİHİ, BİZE SÖMÜRGECİLERİN KANLA BESLENDİKLERİNİ DEFALARCA GÖSTERDİ”

“ABD ve İsrail’in emperyalist çıkarları doğrultusunda Kudüs’ü kullanmaları, barış ve demokrasi yerine bölgesel çatışmaları ve savaşı tırmandıracak, kan ve gözyaşı getirecektir. İnsanlık tarihi bize sömürgecilerin kanla beslendiklerini defalarca göstermiştir. Bu kan ise mazlum halkların kanıdır. Emperyalizme karşı ilk Ulusal Kurtuluş Savaşını vererek, başta Ortadoğu ve Asya halkları olmak üzere, tüm mazlum halklara bağımsızlık ışığını tutmuş olan Türkiye’nin, bugün mazlum Filistin Halkı’yla dayanışma günü olmalıdır” dedi.

“EMPERYALİZMİN BU KANLI OYUNUNU “BARIŞ” DİYENLERİN OLUŞTURACAĞI GÜÇ BOZACAKTIR”

“Dün Libya’yı, Tunus’u, Mısır’ı, Irak’ı, Suriye’yi demokrasi ve özgürlük adı altında sömürge cenderesine sokan bugün ise Filistin halkına zulüm uygulayanların hedefi çok açıktır. Ortadoğu’yu sömürü düzeni için dikensiz bir gül bahçesine dönüştürmek. Emperyalizmin bu kanlı oyununu ancak “barış” diyenlerin oluşturacağı güç bozacaktır. Eğitim-İş olarak, Filistin halkına karşı işlediği insanlık dışı suç için İsrail’i ve ABD’yi kınıyor, tüm demokratik kamuoyunu bu zulmü durdurmak için hareket geçmeye çağırıyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN