ORMANLAR BAKIMSIZLIKTAN KURUYOR

22 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
193 defa okundu.
ORMANLAR BAKIMSIZLIKTAN KURUYOR

dsc_8779

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adını Taşıyan Ormanı Bakımsızlıktan Kurumuş

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından büyük umutlarla ve heyecanla dikilen Kırşehir Mucur yol üzerinde bulunan Ormanı ve piknik alanı olan kaderine terk edildi.

Açıldığı yıllarda Tüm Kırşehir ve Mucur ’da  oturanlar için nefes alabildikleri, yürüyüş ve piknik yapabildikleri doğa parçası olan Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ormanı bakımsızlıktan ve piknik yapmaya gelen kişilerin duyarsızlığından dolayı kirli ve bakımsız duruma düştü. Ağaçlar kurumuş otlarla bürünmeye ve sararmaya başlamış.

Yol kenarındaki ağaçlardan bazıları susuzluk ve bakımsızlıktan kururken, bazı ağaçlar ise kuruma noktasında. Her yıl yol kenarına dikilen fidanlar sulanırken bu yıl ve diğer yıllarda da sulanmadığı gözlendi.

Kırşehir ve Mucurlu vatandaşlar: ” Yol kenarında ve orman içerisinde kurumaya yüz tutmuş Çam, Akasya ve Badem fidanlarını  umarız yetkili birimler bir an önce sulayarak tabiata kazandırırlar”  dedi.

40 Arena Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz sahibi Sait Yanık  konuyla ilgili olarak şunları söyledi;.

“Kırşehir Valiliği İl Özel İdaresi ve Çevre ve Orman Müdürlükleri tarafından geçtiğimiz yıllarda Kırşehir Mucur yol güzergâhı istikametinde erozyonla mücadele kapsamında dikilen Çam, Badem, Akasya,  Karaağaç,  İğde ve Ebucehil gibi ağaçlar  bölge halkına can vermişti. Orta Doğuya açılan bir kapı olarak görülen Kırşehir Kayseri Karayolu üzerindeki Mucur sınırları içerisinde bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adına büyük umutlarla dikilen bu fidanları bakımsızlıktan kurumaya mahkûm edilmiş. Bunu yapanlar ise art niyetlidir. Karşısında bulunan ya da biraz ilerisinde bulunan Ormanlık alanlar pırıl pırıl olurken Cumhurbaşkanının adına dikilmiş orman fidanları adeta kurumaya yüz tutmuş. Saldım çayıra Mevla’m kayıra düşüncesiyle hareket eden yetkililerden hesap sorulması gerekir. Şehrimize de güzel bir görünüm kazandırılmak istenirken adeta kurutulmasına ve yok olunmasına seyirci kalınmıştır. Yatırım yapmak önemli değil, önemli olan yapılan

yatırıma sahip çıkabilmektir.  Geçenlerde Mucura giderken yol kenarına dikilmiş orman alanlarına

baktım ve içim acıdı. Ağaçlar sararmış, susuzlukları kilometrelerce uzaktan fark ediliyordu. Allah umuduna bırakılmış, yağmur suyuna mahkûm olmuşlardı.  Yol kenarındaki ağaçlar resmen kurumuş, iç kısımlarda ki ağaçların hepsi kurumuş durumda görünüyor. Bu milli servetin kurumasına göz yummamalıdır.   Madem Orman Müdürlüğü bu işi beceremiyor. En azından bu orman alanlarının devlet büyükleri adını taşıyanlara ya Belediyeler ya da Özel idareye verilmeli. Orman İl Özel İdare Müdürlüğüne devredilsin daha iyi.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN