Orijinal Olmayan Ürünler Tehlike Saçıyor

29 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
384 defa okundu.
Orijinal Olmayan Ürünler Tehlike Saçıyor

Orijinal Olmayan Ürünler Ölüm Tehlikesini de Beraberinde Getiriyor

Faturayı yarı yarıya düşüren sürücüler hem kendisini hem de sevdiklerinin ölüm riskini artırıyor. Halk dilin de çakma olarak tanımlanan Çin malı ürünler orijinali arasında fiyat farkından dolayı daha çok talep görüyor. Fakat uzmanlar bu konuda uyarmaya devam ediyor. İlimizde Oto aksesuar esnafı olan Mahmut Kolukısa konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Araçlardaki hava yastıklarının kaza anında açılmasıyla ortaya çıkan pudra şeklindeki “sodyum hidroksit” adlı maddenin ciltte ve gözlerde tahrişe neden olabildiği, bu konuda özellikle tamircilerin duyarlı davranmaları gerektiği bildirildi.”

Kolukısa; “Üreticiler, düşük hızda meydana gelen kazalarda hava yastığının açılarak sürücüye verdiği zararı ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcıyor. Hava yastıkları küçük sıyrıklarla atlatılabilecek kazalarda, ciddi tehlike yaratabiliyor. Hava yastığı olan sürücülerinin şunlara dikkat etmesi gerekiyor:
* Emniyet kemerinden asla vazgeçmeyin. Kemer sizi koltuğa yaklaştıracak ve böylece gerektiğinde hava yastığının açılması için gerekli boş alan kalacaktır.
* Sürücü ve ön yolcu koltukları olabildiğince dik ve geride tutulmalı.
* Kısa boylu sürücüler gerekirse pedalları yükseltmelidir.
* Yolcu Hava yastığı bulunan araçlarda ön koltuğa çocuk koltuğu monte edilmemeli. Edilse dahi yüzü arkaya bakacak şekilde yerleştirilmemeli” dedi.

HABER: NURTEN CEYLAN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On