ORADA NE İŞİN VAR

16 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2178 defa okundu.

ekici
kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı hakkında zehir zemberek sözler sarf etti.
Kırşehir’de adından başarılarıyla söz ettiren Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Sosyal Bilimler Lisesi’ne dönüştürülmesini ağır bir dille eleştirdi.
Ekiciığlu yaptığı açıklamasında, “Çapa’dan sonra en başarılı ikinci lise olan Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin, Fen Lisesi olma ihtimali varken, şu anda görevde bulunan Milli Eğitim Müdürü ve siyasilerin bu işe hakim olamamaları sonucu, Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Sosyal Bilimler Lisesi ve Anadolu Lisesi olması şehrimizde kapanmayacak bir yaranın oluşmasına neden olacaktır.”dedi.
Bu konuda Müsteşar Yardımcısı, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve Milli Eğitim Müdürümüzle görüşmemize rağmen, Milli Eğitim Müdürü yeterli duyarlılığı gösterip kamuoyu oluşmasına katkıda bulunmamıştır.
“Milli Eğitim Müdürümüzün, Anadolu Öğretmen Lisesi’ni çok az tercih edilen Sosyal Bilimler Lisesi’ne veyahut Anadolu Lisesi’ne dönüştürmesi, geleceğimizin umudu çocuklarımız için affedilemez bir hadisedir.
“Bir okul müdüründen direktif alan, konuya hâkim olmayan, beceriksiz ve de niteliksiz bir Milli Eğitim Müdürü’nün Kırşehir eğitim kurumlarının başında olması eğitim için bir katliamdır; gelecekte eğitimin yok olması demektir.
“Milli Eğitim Müdürümüz her ne kadar “mevzuat” diye savunma yapsa da, büyük başarılara imza atmış Anadolu Öğretmen Lisesi’nin dönüştürülmesi kabul edilemez.
Kayseri’nin Talas ve Pınarbaşı ilçeleri hariç, bütün Anadolu Öğretmen Liseleri, Fen Lisesi olmuştur. Develi ilçesinin yüzdelik dilim başarısı %4 iken, Fen Lisesi olmuştur. Örneğin, Tarsus. Tarsus’un başarısı %6.5 iken, ikinci Fen Lisesi olmuştur. Çorum – Sungurlu’nun yüzdelik dilim başarısı %15, Sivas Suşehri %17, Ankara Polatlı %7 yüzdelik dilim başarısına sahiptir.
Buna rağmen, Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yüzdelik dilim başarısı %3,1 iken, Fen Lisesi olamamıştır.
“Bizim siyasilerden beklentimiz, şu anda Milli Eğitim Müdürlüğü makamında oturan Müdürün bir an önce Kırşehir’i terk etmesini sağlamalarıdır. Emin olun, o koltuk boş olsa daha başarılı bir il oluruz.”dedi

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN