‘Onun Kimsesi Benim’ Projesi tamamlandı

26 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
‘Onun Kimsesi Benim’ Projesi tamamlandı

Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Önder’ Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Onun Kimsesi Benim” adlı bir proje kapsamında İstanbul’a gitti.

'Onun Kimsesi Benim’ Projesi tamamlandı Önder Vakfı tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çocuk Esirgeme Kurumlarının destekleri ile gerçekleştirilen “Onun Kimsesi Benim” projesinin final programı İstanbul’da yapıldı. Proje çerçevesinde kardeşlik bağları kuran kimsesiz çocuklar ile imam hatip liselerinde okuyan öğrencilerin tamamı şenlikte buluştu.
Türkiye’nin 27 ilinden gelen İmam Hatip Liseli ve kimsesiz çocuklar 16 Ağustos Cumartesi gününe gezi programları ile başladı.

Geziler kapsamında Miniatürk, 1453 Panorama Müzesi, Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı ve Sultanahmet’te ziyarette bulunan çocuklar günün sonunda Bağcılar Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleşen Kardeşlik Gecesi’nde buluştular.

Programa İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı AR-GE Proje Daire Başkanı Mehmet Aydoğan, KYK İstanbul Bölge Müdürü Dr. Cemil Bağlama, İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, İstanbul Müftü Yardımcısı Bekir Derin, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin, Bağcılar AK Parti İlçe Başkanı İsmail Öztürk, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyeleri, ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, Ensar Genel Müdürü Hüseyin Kader, projeye katılım sağlayan eğitimciler ve rehber öğretmenler katılım gösterdi.
Final programı kapsamında İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Yerleşkesinden 17 Ağustos Pazar günü de bir uçurtma şenliği düzenlendi. Şenlikte, Türkiye`nin 27 farklı ilindeki Sevgi Evleri`nde kalan 420 kimsesiz çocuk ve 420 İmam Hatip Liseli genç illüzyon gösterileri, pamuk şeker ve dondurma tezgâhları, tırmanma duvarı gibi çeşitli etkinliklerle vakit geçirirken Ömer Karaoğlu’nun söylediği şarkılarda hep birlikte eğlendi.
Proje kapsamında İstanbul´a giden Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih İlhan, Proje hakkında ´´Proje dâhilindeki illerde imam hatip liselerinde okuyan öğrenciler ile bulundukları kentlerde annesi, babası olmayan ya da bir abla ve ağabey sıcaklığına ihtiyaç duyan çocukların birbirlerinin kimseleri olması için bu proje yapıldı.

Onun Kimsesi Benim Projesinde önce rehber öğretmenlerin imam hatipli öğrencilere Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla nasıl iletişim kuracakları konusunda eğitim verildi.

Dezavantajlı çocuklarla irtibata geçip beraber vakit geçirildi.

Kırşehir’in farlı mekânlarında kahvaltılar yapıldı.

Çocuklarımız Kırşehir’de düzenlenen sportif, sosyal ve kültürel etkinliklere katıldılar.

Her öğrenci bir kardeşiyle eşleşti ve bazen topluca bazen de birebir görüşmeler düzenlendi.

Bu projeyle kimsesiz çocuklar, bir kardeşe sahip olurken, imam hatipli öğrenciler de başka bir dünyayı tanımış oldular.

Çocuklarımız, ömür boyu bu paylaşımı unutmayacaklardır.

Biz de bu tür projenin bundan sonra da sürdürülmesini bekliyoruz” dedi.
Etkinlik Küçükçekmece Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen şenlik uçurtma uçurularak son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN