ONLAR ENGELLERİ KALDIRDI YA SİZ!

8 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
678 defa okundu.
ONLAR ENGELLERİ KALDIRDI YA SİZ!

Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi öğrencileri Unutulmaz Bir Geceye İmza Attı

ONLAR ENGELLERİ KALDIRDI YA SİZ!

Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından Engelliler Gecesi düzenlendi.

Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Teşkilat Berat Bıçakçı, SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Baran Genç, Bil Okulları Müdürü Mustafa Çelik, Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Kuruluş Müdürü Arif Atak, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara açılış konuşmasında şunları kaydetti; “Gün oldu güldük, gün oldu ağladık, kimi zaman üzüldük, kimi zaman dertlerimizi paylaştık. Bir abla, abi kardeş anne baba gibi, sevgiyi de umudu da hep beraber yaşadık bu kurumda. Kuruluşumuzdan bugüne kadar biriktirdiğimiz anılarımızdan derlediğimiz slayt gösterimizi gelin hep birlikte izleyelim” dedi.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Başkan Bahçeci, konuşmasında şunları söyledi; “Siyasi Partilerimizin değerli temsilcileri, Kurumlarımızın değerli müdürleri, Sivil Toplum Örgütlerimizin çok değerli başkanları ve temsilcileri  ve sevgili hanım efendiler, beyefendiler Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezimize hoş geldiniz. Bu güzel eserimizin içerisinde çocuk sesi duymak, insanların gülüşlerini duymak bu şehre emek vermenin en büyük gurur kaynağıdır. Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Veli Şahin ve Kırşehir Belediyespor futbolcuları da aramızdalar. Pazar günü oynanacak Kırşehir Belediyespor-Elaziz maçında başarılar diliyorum. Kırşehir her anlamda güzel gelişmeler gösteriyor ve biz de buna şahit oluyoruz. İnşallah Kırşehir Belediye sporumuz bu sene lider bir şekilde yoluna devam ediyor. Şampiyon bir şekilde ligi tamamlar. Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze böyle bir gece düzenledikleri için teşekkür ediyorum.

ENGELLİ KARDEŞLERİM İÇİN NE YAPSAK AZDIR

15 yıl boyunca geçmişe dönüp baktığımızda eskiden engelli evladı olan aileler çocuklarını dışarıya çıkartmaya çekinirlerdi. Ama bugün yapılan hizmetlerle gerek eğitim merkezleriyle gerek Engelsiz Yaşam Merkezleriyle, Danışma Merkezleriyle oluşan kadrolarla, Sosyal Uzmanlarla gerçekten 15 yılda bu anlamda Kırşehir olarak çok büyük bir ilerleme kaydettik. Bölgesinde değil Dünya’da örnek gösterilen bir ülke haline geldik. Onun için hep söylüyorum Allah bu hizmetleri yapan herkesten razı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan da Allah razı olsun. Biz onun adına Belediye Başkanı olarak kardeşlerimizin önündeki tüm engelleri kaldırmak için mücadele ediyoruz. Dernek Başkanımıza ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum.

HAYATIMDA ALDIĞIM EN GÜZEL MESAJLARDAN BİR TANESİ ENGELLİ KARDEŞİM İBRAHİM’İN MESAJI OLDU

Otobüsler hizmete girdiğinde İbrahim kardeşim tekerlekli sandalye ile bana bir fotoğraf göndermişti. “Başkanım ilk defa Kırşehir’i gezme dolaşma fırsatı buldum. Sana teşekkür ederim” demişti.  Bu benim hayatımda aldığım en anlamlı mesaj oldu.

Şimdi hep birlikte el birliği ile varsa kalan tüm engelleri kaldırmak boynumuzun borcu. Allah birlik beraberliğimizi ve huzurumuzu bozmasın. İnşallah ülkemizde bütün engelleri aşacak. Bölgesinde ve Dünya’da söz sahibi olan lider bir ülke olma yolunda emin adımlarla yoluna devam edecek. Sizlerin duaları çok kıymetli özellikle annelerimizin. Engelli yavrusu olan annelerimizin duaları bizim için çok kıymetlidir. Lütfen şehrimiz için, ülkemiz için çalışan herkes için dua edin ki daha çok çalışsınlar hizmet etsinler. İnanıyorum ki Kırşehir de Ülkemiz de yoluna emin adımlarla devam edecek. Yeter ki sizin destekleriniz ve dualarınız eksik olmasın.”

Büyük bir titizlikle hazırlanan program Engelsiz Yaşam kuruluş öğrencilerinden oluşan ENGELSİZ KORO EKİBİ’nin sahne alması ile devam etti. Halk Eğitim Müzik Öğretmeni Umut Yoldaş, RİTİMDE;İl Müdürlüğü Personeli Ramazan ŞAHİN Özel Eğitim Okulu Müzik öğretmeni Haşan ALBAYRAK Kırşehir Belediyesi Müzik Öğretmeni Özgür TAŞKIN, BAĞLAMA DA; Kırıkkale Üniversitesi Dr. Öğrt. Üyesi Bekir TANYERİ, GİTAR DA; Neşet Ertaş Güzel Sanatlar lisesi Müzik Öğretmeni Eren GÜN KLAVYE DE; Kırşehir Belediyesi Müzik Öğretmeni Murat ARLI, KAVAL DA; Endüstri Meslek Lisesi Öğretmeni Atilla SÖNMEZ’in yer aldığı ENGELSİZ KORO EKİBİ’ni yönetti.

ENGELLERİ KALDIRIN YAŞAMAYI KOLAYLAŞTIRIN

Büyük bir ilgi ile izlenen her bölümünde ayakta alkışlamalara şahit olduğumuz program, Evet, bacaklarım engelli. Yürüyemiyor olsam bile bana sorun yürümeyi, Yapacaklarım sizlere sınırlı gözükse de bakın içime Oysaki ufkum nasıl da geniş. Peki ya dans? Dans etmememi tahmin eder misiniz? Hem de tekerlekli sandalyedeki bir birey olarak tango yapabilir miyim, ne dersiniz? diyen Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü öğrencilerinden Muhammet Azim ve Kuruluş Beden Eğitimi Öğretmen Nehir Karakaya’nın Tekerlekli Sandalye Tango Gösterisi engelsiz yaşamın en güzel örneği oldu.

Kırşehir Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen program ayakta alkışlandı ve hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle son buldu. (Haber: Didem Ceylan)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On