“Onlar Düşmanları Topraklardan Sökmek İçin Yola Çıktılar”

23 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
142 defa okundu.
“Onlar Düşmanları Topraklardan Sökmek İçin Yola Çıktılar”

thumbnail_fotoKırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e Gelişinin 97. Yılını Kutluyoruz”

24 Aralık 1919’da Atatürk’ün Kırşehir’e gelişi ile ilgili mesaj yayınlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci şunları kaydetti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Aralık 1919’da Kırşehir’e gelişinin 97. yılıdır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında yurdumuzun yer yer işgal edilmesi ve İstanbul yönetiminin bu işgaller karşısında kayıtsız kalması karşısında; Erzurum ve Sivas Kongreleriyle alınan kararlar neticesinde halkın moralini yüksek tutmak amacıyla yaptığı ziyaretlerden biri de Kırşehir’e olmuştur. Onlar, bu toprakların bağımsızlığını kazanması, düşmanların topraklarımızdan sökülüp atılması için yola çıktılar. Hiçbir zaman yılmadılar, kararlı bir şekilde yollarında yürüdüler. Kırşehir, tarihi boyunca çok önemli görevler üstlenmiştir. Milli mücadele döneminde de Kırşehirli gençler, Mustafa Kemal Atatürk’e ve arkadaşlarına desteklerini vermişlerdir.

Anadolu’da yürütülen bu çalışmalar, bir süre sonra meyvesini vermiş ve milletimizin tam bağımsızlık mücadelesi ile vatan toprakları düşmanlardan temizlenerek bugünkü çağdaş Türk Devleti’nin temelleri atılmıştır. Türk milletinin en belirgin özelliklerinden biri olan milli dayanışma, birlik ve beraberlik ruhu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında en önemli rolü oynamıştır. Geçmişte olduğu gibi bugün de Türk milletinin birlik ve beraberliği ülkemizin geleceğine ışık tutacak, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında en önemli etken olacaktır. Kırşehirlilerin Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarına gösterdiği sevgi ve milli mücadeleye verdiği desteğin, onların vatan ve milletine sadakatinin ve bağımsız yaşama arzusunun bir göstergesi olduğunu ifade ediyor, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını, ilimize gelişinin 97. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet, sevgi ve saygı ile anıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN