Ölüme meydan okuyorlar!

23 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2177 defa okundu.
Ölüme meydan okuyorlar!

Kırşehir’de gelin arabalarının önünü kesen çocuklar, harçlık almak için adeta ölüme atlıyor.

Ölüme meydan okuyorlar!Kırşehir’de gelin arabalarının önünü kesen çocuklar, harçlık almak için adeta ölüme atlıyor.

Fotoğraf stüdyolarının önünde toplanan çocuklar, gelin arabasını ablukaya alarak harçlık için birbirleriyle kıyasıya yarışıyor.

Yaz ayıyla birlikte düğünlerin artmasını fırsat bilen çocuklar, fotoğraf stüdyolarının önünde bir araya gelerek gelin arabalarının etrafını sarıyor. Gelin ve damadın gelin arabasına binmesiyle başlayan harçlık alma uğraşı zaman zaman kavgaya dönüşüyor.

Gelin arabasının hareket etmesiyle başlayan koşuşturmaca, tehlikenin boyutlarını da gözler önüne seriyor. Araçların hızına aldırmayan çocuklar, zarf kapabilmek için arabanın üstüne biniyor, aracın camlarına asılıyor.

Özellikle hafta sonları şehir merkezini ablukaya alan çocuklar, düğün araçlarının ardından yüzlerce metre koşarak bahşiş almaya çalışıyor.

Kırşehir’de düğün araçlarından bahşiş almaya çalışan çocuklar, her yolu deniyor. Yollardaki araçlardan korkmadan gelin arabasının arkasından yüzlerce metre koşan çocuklar, düğün konvoyundan atılacak zarflar için büyük mücadele veriyor. Atılan zarflar sonrasında birbirleriyle bazen kavga eden çocuklar, kendilerini yerlere atarak zarfları kapmaya çalışıyor. Vatandaşlarsa, yetkililerin ve çocuk sahibi ailelerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyor. Özellikle sokaklarda boyacılık, tartıcılık ve mendil satan çocuklar düğün konvoylarının önünü keserek araçların önüne geçip bahşiş istiyorlar.
Araçların hareket etmesiyle başlayan kovalamaca esnasında bazı çocuklar aracın içinden aldıkları zarflar yüzünden birbirleriyle kavga ederken, bazıları ise araçlara asılarak ölüme meydan okuyor. Yaşları 8 ila 15 arasında değişen onlarca çocuk, her gün aynı görüntüleri sahneliyor.

Hareket halindeki düğün konvoylarının önünü kesen çocuklar, bahşiş alabilmek için canlarını tehlikeye atıyor. Caddelerden geçen düğün konvoylarının önünü keserek gelini taşıyan araçtan bahşiş almak için uğraşan çocuklar, zaman zaman araçların altına düşme tehlikesi geçiriyor. Araçların arasında koşarken ezilme tehlikesi atlatan çocuklar, buna aldırış etmeden alacakları bahşişin peşine düşüyor.

Gelin arabasından atılan zarfları alabilmek için konvoyun arasına giren çocuklar, bazen rüzgârın etkisiyle savrulan zarflar yüzünden büyük tehlikeler atlatıyor.

Haber: Fahrettin TOKER

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN