OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

30 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
105 defa okundu.
OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okullar ne zaman açılacak ve yaz tatili ne zaman bitecek sorusu, planlarını netleştirmek isteyen öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yıllık olarak belirlediği takvim içerisinde yaz tatilinin ne zaman biteceğini merak edenler, konuya dair detayları internetten araştırıyor.

İLK DERS ZİLİ EYLÜL AYINDA ÇALACAK

Yaz tatilini neredeyse yarılayan öğrenciler, 2019-2020 eğitim döneminin başlangıç tarihini araştırmaya başladı. Özellikle tatilde olan ve ikamet ettikleri şehre geri dönüş için okulların açılmasını bekleyen öğrenciler, yaz tatilinin bitiş tarihi ile ilgili araştırmalarını hızlandırdı. MEB’in çalışma takvimine göre, ilk ders zili eylül ayında çalacak.

9 EYLÜL 2019’DA AÇILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı takviminde yer alan bilgilere göre okullar, 9 Eylül 2019’da açılacak. Bu yıl uygulamaya geçecek olan yeni sisteme göre 18-22 Kasım 2019’da ilk ara tatil yapılacak.

Yarıyıl tatili ise, 20-31 Ocak 2020 tarihi belirlendi. İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. 6-10 Nisan 2020’de ikinci ara tatil verilecek. 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

İLKOKUL KAYITLARI BAŞLADI

İlkokul 1’inci ve 5’inci sınıflara aday kayıtların yapılması ve okul öncesi eğitim kurumları için kayıtların başlaması, takvime göre 1 Temmuz itibariyle başladı. Alınan bilgilere göre bu kayıtlar, e-Okul sistemi üzerinden e-kayıt yöntemiyle alınacak.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On