Okullar Arası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

23 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
641 defa okundu.
Okullar Arası Gençler Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları Tamamlandı

Okul Sporları faaliyet programında yer alan okullar arası genç erkekler ve genç kızlar masa tenisi müsabakası Kırşehir Spor Salonunda yapılan karşılaşmaların sonunda tamamlandı.

17-18 Ocak 2018 tarihleri arasında 2 gün boyuna devam eden karşılaşmaların sonunda dereceye giren okullar belli oldu. Genç Erkeklerde il birincisi olan okul Ahi Evran Anadolu Lisesi, ikinci Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi, üçüncü Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve dördüncü olan okul Prof. Dr. İlhan Kılıçözü Fen Lisesi olurken Genç Kızlarda birinci olan okul Özel Bil Koleji, ikinci Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi, üçüncü Fatma Muzaffer Mermer Anadolu Lisesi  ve dördüncü Prof. Dr. İlhan Kılıçözü Fen Lisesi oldu.

Müsabakaların sonunda dereceye giren okullara kupa, madalya ve başarı belgelerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN, Okul Sporları Şube Müdürü Kerim KOCABIYIK ve Masa Tenisi İl Temsilcisi tarafından verildi.

Masa tenisi sporu yapmanın pek çok nedenlerinden bazıları şunlardır:

Küçük yaşlardan başlayarak yaşam boyunca yapılabilecek nadir spor olduğu için.

Kadın erkek her iki cinsin rahat yapabileceği bir spor dalı olduğu için.

Diğer spor branşlarında o spora has özel saha ve alanlara ihtiyaç olmasına karşın masa tenisinde bu tür özel sahalara ihtiyaç duymaksızın, evde, okulda, spor salonlarında, bahçede, kısacası uygun pek çok alanda yapılabilme imkânına sahip olduğu için.

Sadece yarışma amaçlı olmadığı için.

Kentleşme ve teknolojinin, beraberinde getirdiği stres, psikolojik ve fizyolojik olumsuzlukların giderilmesinde kullanıla bildiği için.

İnsanların boş zamanlarını değerlendire bileceği nadir bir spor branşı olduğu için.

Bireylerin kişisel özelliklerini bu sporun özellikleri ile birleştirerek kolay ve zararsız deşarj olabilme imkânı sağladığı için.

Bazı özürlü vatandaşlarımızın da yapabilecekleri bir spor olduğu için.

Pek çok hastalıkların(kalp, kas, sinir, vb.)tedavi ve rehabilitasyonu amacı ile kullanıldığı için.

Çok tekrar yapılarak öğrenildiği ve diğer özellikleri sebebi ile insanların sabırlı ve hoşgörülü olmasını sağladığı için.

Ani doğru karar verebilme yeteneği kazandırdığı için.

Çabukluk ve dayanıklılık sağladığı için.

Çok yoğun dikkatlilik gerektirdiğinden bireylerin günlük yaşamlarında ihtiyaç duya bileceği ince ayrıntıları yakalaya bilme yeteneği kazandırdığı için.

Masa tenisinin karakteri dolayısıyla, oynayanlara kazandırdığı refleks kabiliyeti ile hayatlarında ve işlerinde yardımcı olduğu için.

Tam bir centilmenlik ve dürüstlük gerektiren bir spor olduğu, bu centilmenliği insanların kazanılmış bir alışkanlık olarak günlük hayatlarında da uygulaya bildikleri için.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On