Okullar açılıyor masrafları başlıyor

3 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
Okullar açılıyor masrafları başlıyor

Okullar açılıyor masrafları başlıyorMerhaba değerli okuyucularım bu gün sizlere geleceğimiz olan çocuklarımız ve onların masrafları hakkında yazmak istedim.

Malum okulların açılmasına on gün kaldı şimdiden herkesi bir telaş aldı bazı velilerimiz ilk defa okula başlayacak çocuklarının derdinde bazıları lise ye çocuklarını kayıt ettirme derdin de bu sene üstüne TEOG eklenince benim gibi çocuğunuz size en yakın lise yerine gider taaa uzaklara.

Tabi bu arada okula başlayacak çocuklarımızın birde servis parası üst baş kılık kıyafet parası okulda bu çocuklarımız mutlaka bir şeyler yiyecek yani sizin anlayacağınız o para bu para.

Allah çocuk okutan bütün ailelerin yardımcısı olsun.

Tabi maddi durumu iyi olupda özel okullarda senelik On Bin Tl. gibi para harcayarak okutan aileler hariç bu sene sannedersem liseye başlayacak çoğu aile özel liselere gönderiyor sebep nedendir bilinmez.

Tabi şuda bir gerçek özel okullarda okuyan çocukların eğitim sistemi diğer okullara göre biraz daha farklı.

Her aile isterki çocuğunun iyi bir geleceği olsun iyi okullarda okusun iyi biryerlere gelsin ama malesef işte yalan dünya.

Normal okullarda okuyan öğrenciler özel okullarda okullarda okuyan öğrencilerin başarısını kat kat okuyup geçen öğrencilerimizde var.

Benim gözümde Kırşehir’deki bütün okullar aynıdır ama Kırşehir’de benim bildiğim kadarıyla okuma seviyesi  yüksek 2 tane okul var biri Cacabey diğeri ise Cumhuriyet okulu bu iki okul ben bidim bileli çok iyi öğrenciler yetiştiriyor.

Ben İlk okulu Vali Mithat Saylam İlköğretim okulunda okudum orta öğrenimi Cacabey okudum 1990 yıllarında o zaman bile Cacabey ile Cumhuriyet okul arasında rekabet vardı.

Uzun lafın kısası şu zamanda evlat yetiştirip ve okutmak gerçekten zor

Herşey ama herşey gönlünüzce olsun.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN