OKUL SERVİS ARAÇ ŞOFÖRLERİ; EĞİTİMDEN GEÇİRİLİYOR!

3 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
570 defa okundu.
OKUL SERVİS ARAÇ ŞOFÖRLERİ; EĞİTİMDEN GEÇİRİLİYOR!

25 Ekim 2017 Tarihli 30221 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 6. Maddesi Gereğince Okul Servis Sürücülerinin 30 Saatlik Eğitimi Zorunlu Hale Gelmesinin ardından,Kırşehirde;

OKUL SERVİS ARAÇ ŞOFÖRLERİ;

EĞİTİMDEN GEÇİRİLİYOR!

Kırşehir Halk Eğitim Merkezince şoförlere, Trafik Kültürü ve Güvenli Sürücülük Farkındalığı, İş Sağlığı ve Güvenliği, Trafik Sistemi ve Güvenliği, Sürücü Psikolojisi konulu eğitimler verilerek farkındalık amaçlanıyor. Bu bağlamda ayrı ayrı gruplar halinde 30 saatlik eğitime alındılar.

KURSLARI BAŞARIYLA TAMAMLAYANLAR…

25 Ekim 2017 tarihli 30221 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Okul Servis araçları Yönetmeliğinin 6. Maddesi gereğince Okul Servis sürücülerinin 30 saatlik Eğitimi zorunlu hale geldi. Eğitim sonucu Kurslarını başarı ile tamamlayan Servis Şoförleri, yapılan sınav sonucu sertifika alıyor.

100 OKUL SERVİS ŞOFÖRÜ EĞİTİMDEN GEÇTİ

Halk Eğitim Merkezi tarafından Servis şoförlerine eğitimler başlattıklarını söyleyen ve Açılan kursla ilgili bilgiler veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Çetinkaya, kurs eğitimlerinin başladığını ve 1. gruptan kursa yaklaşık 100 okul servis şoförünün katıldığını belirtti.

“OKUL TAŞITLARI KONULARINDA EĞİTİM VERİYORUZ”

Servis şoförleriyle birlikte teorik sınav sonrası araçlar üzerinde uygulama değerlendirmesi yaptıklarını belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Çetinkaya, “okul taşıtları konularında eğitim verildiğini ve kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan servis şoförlerine, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalarının verileceğini belirtti. Çetinkaya, “Merkezimiz 7´den 70´e herkese hizmet veren bir kurumdur. Merkezimizin bünyesinde açtığımız kurslara bir yenisini daha ekledik. Bildiğiniz gibi Resmi Gazete ´de yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği Genelgesi doğrultusunda, tüm okul servis şoförlerine ve rehber personellerine eğitim verilmesi zorunlu hale getirilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz de yayınlanan genelge doğrultusunda il ve ilçelerdeki tüm Halk Eğitim Merkezlerinde Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi Kursu açıldı ve servis şoförlerine eğitim verilmeye başlandı. Verilen bu eğitim sonrası rehber personellere de eğitim verilmeye başlanacak. Bizler de ilimizdeki okul servis şoförlerine yönelik açtığımız kursla eğitimlere başladık. Servis şoförlerine yönelik başlattığımız kursun ilk sınavını yaptık.  Kursa yaklaşık 100 kişi katıldı.  Kursa katılan servis şoförlerine; çalışanların iş sağlığı ve güvenliği, sürüş psikolojisi, trafik sistemi ve trafik güvenliği, güvenli araç kullanımı ve okul taşıtları konularında eğitim veriyoruz ve kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan servis şoförlerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalarını vereceğiz”

“ÖĞRENCİLERE KARŞI OLUMLU TUTUM VE DAVRANIŞ SERGİLEYECEKLERDİR”

Servis şoförlerinin aldıkları eğitim sonrası birçok konuda bilgileneceğini belirten Çetinkaya         , “Öğrencileri emanet ettiğimiz servis şoförleri kendi görevlerinin bilincinde olacaklar. Servis şoförleri kursta aldıkları eğitimler sonucunda, iş sağlığı ve güvenliğinin önemini kavrayarak ulaşım hizmetini gerçekleştirmede bu kurallara uyması, sürüş esnasında iletişimini güçlendirmesi, karayolunda sürüş tekniğine uygun güvenli ve ekonomik araç kullanma ile direksiyon uygulamaları yapabilmesi, trafik kurallarını bilmesi ve uygulaması, trafik kazaları ve oluş nedenleri hakkında bilgi sahibi olması, ayrıca okul taşıtları ve okul taşıtı sürücülerinin sahip olması gereken özellikler ile ilgili bilgi sahibi olması, öğrencilere karşı olumlu tutum ve davranış geliştirmesi, öğrencilerle sağlıklı ve etkili iletişim kurması ile okul taşıtlarıyla öğrenci taşımaya ilişkin genel kural ve ilkeleri bilmeleri konularında bilinçlendirilmeleri hedefleniyor”

“AÇILAN KURS BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan “Okul Servis Araç Sürücüleri” Eğitimi Kursu eğitimlerine katılan servis Şoförleri ise, kursta aldıkları eğitimle daha güvenilir servis taşımacılığı yapacaklarını belirtti. Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını alacaklarını belirten Şoförler, “kursun çok verimli geçtiğini dile getirerek, Kursun ilk sınavına girdik. Kursta aldığımız eğitim sayesinde daha güvenilir taşımacılık yapacağız. Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacağız. Kurs çok verimli geçti. Emeği bulunan ilgililere teşekkür ederiz

 HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On