Okul Harçlıkları Tarlada Yetişen Ürünlerde

10 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.
Okul Harçlıkları Tarlada Yetişen Ürünlerde

Yaz tatilini kazanca çeviren öğrenciler Okul harçlığını kazanma ve aile bütçelerine katkı sunmanın yolu oldu.

Okul Harçlıkları Tarlada Yetişen Ürünlerde

Yaz mevsiminin gelmesiyle ekimine başlanan sebze ve meyvelerin yetişmesinden faydalanmak isteyen öğrenciler kovalara ve kasalara koydukları salatalık, fasulye, erik ve kelek’i satarak hem tatil hem okul harçlıklarını çıkarıyor, hem de aile bütçesine katkı sağlıyor. Ahi Evran Mahallesi Mehmet Ali Yapıcı Bulvarında sabah 09.00’da mesaisine başlayan ve kaldırım kenarına koydukları ürünleri bitene kadar mesaisini sürdüren 2 kuzen okul harçlıklarını tarlada yetişen ürünlerden sağlıyor.

Büyüyünce Bilgisayar Mühendisi olmak istediğini söyleyen 13 yaşında ki Onur Gürel, 2-3 yıldır yaz tatillerinde çalışarak okul harçlıklarını çıkardıklarını söylüyor ve ekliyor,

2 KUZEN YAZ TATİLİNİ ÇALIŞARAK GEÇİRİYOR

“3 kardeşiz. Ablam Üniversiteye, diğer kardeşim de 2. Sınıfa geçti. Bende 13 yaşındayım, Liseye geçtim. Annem ev hanımı, babam Öğretmen. Bende dayım ve kuzenim ile birlikte geliyorum ve çalışıyorum. Karnem güzeldi. Takdir belgesi aldım. Büyüyünce Bilgisayar Mühendisi olmak istiyorum. Hayallerimize kavuşabilmemiz ve daha rahat öğrenim süresi geçirebilmemiz için kendimizce çalışıyoruz ve okul harçlığımızı çıkarıyoruz. 2-3 yıldır yaz tatillerinde çalışıp okul harçlığımızı çıkarıyoruz. Kazandığımızla Ailemize de yardımcı oluyoruz. Elimizde ki ürünler bitene kadar burada bekliyoruz”

AİLE BÜTÇESİNE DE KATKI SAĞLIYORLAR

Sebze ve meyve satarak harçlıklarını kazandıklarını belirten öğrencilerden Yahyacan Aydundurmuş, günde kazandıkları paranın belli olmadığını belirterek hem harçlıklarını kazandıklarını hem de aile bütçelerine katkı sağladıklarını belirtti.

ELLERİNDEKİ ÜRÜN BİTENE KADAR MESAİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

“2 kardeşiz. Ben 11 yaşındayım. Diğer kardeşim 13 yaşında. Ben 7. Sınıfa geçtim. Karnem güzeldi. Taktir belgesi aldım. İlerde Doktor olmak istiyorum. Bunun için anneme ve babama yardımcı olabilmek ve kendi harçlığımı kendim kazanabilmem için yaz tatillerinde çalışarak harçlığımı çıkarıyorum. Annem çocuk bakıyor, babam Petlas’ta çalışıyor. Bizde babamla birlikte Sabah 9 gibi geliyoruz, elimizdeki Erik, Kelek, Salatalık ve Fasulye bitene kadar çalışıyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On