“OKUL ÇANTASINDA KALİTE VE HAFİFLİK ÖNEMLİ”

17 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
193 defa okundu.
“OKUL ÇANTASINDA KALİTE VE HAFİFLİK ÖNEMLİ”

 

ÇANTA SEÇİMİNDE KALİTE KADAR ÇOCUK İÇİN HAFİFLİTKE ÖNEMLİ (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir’de Çanta Satışı Yapan Mustafa Kızılırmak, Okul Çantasında Kalite İle Birlikte Alınacak Olan Çantanın Çocuk İçin Hafif Olması Gerektiğini Söyledi
Velilerin çanta seçimlerini kendi tercihlerine göre yaptığını anlatan çantacı Mustafa Kızılırmak, “İnsanımız uzun soluklu seyahate çıkar gibi okul çocuğuna çanta bakmakta, okul çantasında öncelik hafif olması ile birlikte kaliteli olmasıdır” dedi.
Velilerin çocukların tercihlerine saygı duyması gerektiğini ifade eden Kızılırmak, “Öncelikle çocuğun he tür çanta istediğini bilmek önemli, bazı çocuklar çanta kullanmayı çok severken bazı çocuklar çanta kullanmaktan pek de hoşlanmıyor. Velisi çantayı aldıktan sonra bize gelip değiştiren çocuklara dahi bazen rastlıyoruz. Çanta alırken kalite birincil etkendir. Bu hem velinin bir daha çanta almamak için bütçesini zorlamaz, hem de çocuk için ne taşıyacağının bilincinde olması için önemlidir” diye konuştu.
Çanta seçiminin doğru yapılmadığında çocukta kalıtsal değişimlere yol açabileceğini ifade eden Kızılırmak, “Bizim için önemli olan çok çanta satmak değil, çocuğun kendisine uyumlu ve kalitede çantayı alabilmesidir. Bazı çantalar çocukların omuz bölgelerine tam oturmadığı halde bile sırf görünümlerinden dolayı veli tarafından tercih ediliyor. Bizler elimizden geldiği sürece velileri uyarıyoruz. Ama çanta seçimleri noktasında son sözü yine veli söylüyor. Çanta kullanımı küçük çocukların yanı sıra ergenlik çağına ulaşmış çocuklar tarafından da tercih edilmekte bizlerde anlatımlarımızla uyarılarda bulunmaktayız. Özellikle kas zorlamalarının önüne geçebilmek için çantaların mutlaka sırtlık kullanılarak takılması tavsiyesinde bulunmaktayız. Uyarılarımız umarım veliler tarafından dikkate alınır ve işleri sadece çantacılık yapmak olan esnaf arkadaşlarımız tercih edilir. Her şeyin taklidinin tehlikeli olduğunu da velinin mutlaka bilmesi gerekir. Çanta üzerine ağırlığı arttıracak süslemeler takılması da çocuk için zarar verici hal alır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN