Okçular Yoğun Çalıştı

12 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
619 defa okundu.
Okçular Yoğun Çalıştı

 Yaz Spor Okulları’ Projesine Kırşehirli Gençler Büyük İlgi Gösterdi

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) İl Spor Merkezleri kapsamında okçuluk öğreniyorlar Kırşehir GHSİM tarafından bu yaz birçok sportif etkinlik ve aktivite düzenlenirken Kırşehirli gençler farklı branşlarda spor yapma fırsatı buluyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün yürüttüğü ‘Yaz Spor Okulları’ projesine Kırşehirli gençler büyük ilgi gösterdi.
Okulların tatile girmesiyle birlikte il spor merkezlerine kaydolanların sayısında büyük artış yaşanırken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün desteğiyle ‘Yaz Spor Okulları’ projesi kapsamında Kırşehirli gençler, ‘Okçuluk’ antrenmanı çalışmalarına katıldı.
YAZ SPOR OKULLARI
İl müdürlüğünce, tatilde gençlerin zamanlarını boş geçirmemeleri için alanlarında uzman antrenörler eşliğinde, çocuklar ve gençler için birçok spor branşında eğitim veriliyor. Spora yönlendirilen gençlerin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamanın yanında onların yazı dolu dolu geçirmeleri sağlanıyor. Yaz spor okulları binlerce çocuğa hizmet verecek şekilde planlanırken, çocukların ve gençlerin daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması amaçlanıyor.
Kırşehir GHSİM, Kırşehirli ailelere çağrıda bulunarak, gençlerin ve çocukların İl Spor Merkezleri’ndeki Yaz Spor Okullarına kayıt yaptırılması konusunda teşvik edilmesini, gençlere sevdikleri spor branşında kendilerini kanıtlamalarına imkân sağlayıp ders ve sınav yoğunluğunda rahatlamaları için yardımcı olmalarını önerdi.
İl Gençlik Müdürlüğünden yapılan duyuruda, tüm Kursların ücretsiz olduğu Yaz Spor Okulları’nın projeleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşların, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Servisine başvuru yapmalarının yeterli olacağı bilgisi verildi.
OKÇULUK SPORUNUN FAYDALARI
Okçuluk, her spor dalında olduğu gibi öncelikle kişinin sağlığını, bedenini olumlu etkiler. Buna bağlı olarak kişinin yaşam standardı ve yaşam planı değişir, kendine güveni artar, konsantrasyonu gelişir ve sosyal çevresindeki pozisyonu olumlu yönde değişir. Okçuluk beden terbiyesi veren bir spordur. Okçuluk sporunu yapan her insan kendi vücuduna hakim olmayı ve nasıl kullanması gerektiğini iyi öğrenir. Okçuluk sporu her yaşta insan tarafından rahatlıkla yapılabilir. Stresle baş etmemize yardımcı olur ve eğlencelidir. Adaptasyon ve motivasyonu güçlendirir. Dikkatli ve duyarlı olmayı sağlar. Zorlukları yenmeyi öğretir. Doğru nefes almayı sağlar; doğru nefes alırken daha fazla oksijenin beyne akın etmesiyle beynin verimli çalışmasına sebep olur. Vücuda uzun süreli dayanıklılık kazandırır. Kalbin dakikadaki atım sayısını düşürür ve kalbi kuvvetlendirir. El-ayakların orantılı, doğru kullanılmasını sağlar. İnsana dik bir duruş temin ederek, hareketlerine esneklik ve zarafet kazandırır. Vücut için çok önemli olan Büyüme Hormonunun (GH) düzenli üretilmesine ve bu hormonun tetiklenmesiyle devreye giren pek çok hormonun da üretilerek vücudun sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Kas ve kemik yapısının zaman içinde zayıflamasını engellemesi özelliği ve hormon üretimine katkısıyla en etkin yaşlanmayı önleyici etkendir. Sporcular zor hastalanır, çabuk iyileşirler ve doğa şartlarına dayanıklıdırlar. Okçuluk, dikkat ve konsantrasyon gelişimine katkıda bulunur. Eklem ve tendonların, omuz, sırt ve bacak kaslarının kuvvetlenmesini sağlar. Osteoporozun ve Skolyoz (omurga eğriliği) ’un tedavisinde önemli bir rol oynar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. (Ebu Davud-vs) Ukbetü’bnü Âmir; ben yüce peygamberin(s.a.v) şöyle dediğini işittim dedi. O,Allah (c.c.) gerçekten bir ok sebebi ile Allah’ın birliğine inanan üç kişiye cennetinde yer verir. Bunların biri ok yapan, biri ok atan, biri de atılan okları toplayan kimsedir. Amma bunun da şartı vardır: Bunlar bu işleri yaparken Allah rızası için yapacaklar; sonra işlerinde Allah için bir savaş ortaya çıkarsa diye niyet edecekler. Böylece “ ameller niyetlere göredir” sırrı aşikâr olur.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On