Öğretmenlik Mesleği Anketi Yayımlandı

26 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
167 defa okundu.

egitim-bir-sen-logoEğitim-Bir-Sen Öğretmenlik Mesleği Anketi Yayımladı

Eğitim-Bir-Sen Stratejik Araştırma Merkezi (Ebsam) tarafından yapılan Öğretmenlik Mesleği Kamuoyu Araştırması sonuçları yayınlandı.
Yayınlanan anket ve araştırma ile ilgili açıklamada bulunan Kırşehir Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Oktay Cebeci, öğretmenliğin statüsünün yükseltilmesi için politika ve stratejilerin geliştirilmesine ihtiyaç olduğunu söyledi.
Oktay Cebeci açıklamasında, “Öğretmenlerin mesleki özerkliklerinin genişletilmesi ve çalışma şartlarına ilişkin yapılacak iyileştirmeler, hem başarılı gençlerin öğretmenlik mesleğini seçmesine hem de mevcut öğretmenlerin kendilerini işlerine daha çok adayabilmelerine yardımcı olacaktır. Öğretmenler, öğretim araçlarının, ders kitaplarının seçimi ve pedagojik yöntemlerin uygulanmasında esas rolü üstlenmelidir.” dedi.
Eğitimin her alanda yükselebilmenin en önemli şartı olduğunu ifade eden Oktay Cebeci, “Fertleri nitelikli bir eğitimden mahrum kalmış bir toplumun ayakta kalabilmesi, diğer ülkelerle yarışması, mücadele etmesi mümkün değildir. Böyle bir toplum yok olmaya mahkumdur. Tarihe veya gelişmiş ülkelere bakıldığında, iyi bir eğitim sistemine sahip olanların hep önde olduğu ve başarılarıyla tarihe geçtikleri görülecektir. Eğitimin merkezinde ise öğretmen vardır. Öğretmenler, evrensel ve herkes için kaliteli eğitim açısından vazgeçilmezdir.” diye konuştu.
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından kamuoyu ile paylaşılan ve 26 ilde 3 bin öğretmenle yapılan araştırma sonuçlarında ise öğretmenlerden iş doyumu, meslek tercihi, mesleki bağlılık, yakınma, bireysel değer algısı, toplumsal değer algısı, ücret memnuniyeti, tükenmişlik, çalışma şartları, karar alma mekanizmalarına katılım gibi konularda bilgi edinildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On