ÖĞRETMENLERİN GÜVENİ İÇİN SORU ÖNERGESİ HAZIRLADI

18 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
416 defa okundu.
ÖĞRETMENLERİN GÜVENİ İÇİN SORU ÖNERGESİ HAZIRLADI

307_1

Yıldırım Türk, Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan ve yapacak öğretmenlerin can güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusundaki endişesini TBMM’ye sunduğu soru önergesi ile dile getirdi.

 

MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr. Yıldırım Türk, terör olaylarının arttığı bir ortamda okulların açılması ile birlikte Doğu ve Güneydoğu’ya atanan ve halen o bölgede görev yapan öğretmenlerin güvenliğinden endişe ettiklerini söyledi. Milletvekili Yıldırım Türk öğretmenlerin can ve mal güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunda TBMM’ne yazılı soru önergesi verdi. Türk Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan önergesine cevap vermesini bekliyor.

16 Eylül 2015 tarih ve 2015/793 sayı ile Milliyetçi Hareket Partisi TBMM Grup Başkanlığı olarak MHP Kırşehir Milletvekili Prof. Dr Yıldırım Türk’ün soru önergesini Meclis Başkanlığı’na sundu.
Kırşehir Milletvekili Yıldırım Türk, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:
“Aşağıdaki sorularımın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla.
“Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk atama ve kurumlar arası yeniden atama gibi kapsamında 37 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiştir. Bu öğretmenlerimizde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne atananlar, güvenlik konusunda büyük endişe duymaktadır.
Bu bilgiler ışığında;
1) 37 bin öğretmen atamasında toplam kaç öğretmenimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki illere atanmıştır?
2) Bu bölgelerimizdeki illerde yeni atanan öğretmenlerle birlikte görev yapan toplam öğretmen sayısı kaçtır?
3) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne atanan ve halen görev yapan öğretmenlerimizin güvenlik konusundaki endişeleri doğru mudur?
4) Doğru ise bu konudaki endişeleri nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz? Bu konuda her hangi bir çalışmanız var mıdır? Bu konuda her hangi bir tedbir alınmış mıdır?
5) Bu bölgelerimizde okullar, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına planlandığı şekilde 28 Eylül 2015 tarihinde başlayabilecek midir? Başlayabilecek ise yaşanan bu terör ortamda nasıl başlatmayı planlıyorsunuz?
6) Kırşehir ilimizin de öğretmen ihtiyacı diğer illerimizde olduğu gibi sürekli olarak artmaktadır. 37 bin öğretmen atamasında Kırşehir’e atanan öğretmen sayısı kaçtır? Bu sayı Kırşehir için yeterli midir?”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN