Öğretmenlere “eTwinning” bilgilendirmesi

2 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
445 defa okundu.
Öğretmenlere “eTwinning” bilgilendirmesi

Kırşehir’deki öğretmenler, 4 Eylül Perşembe günü saat11.00-12.00 arasında “http://uzem.eba.gov.tr” adresinden bilgilendirilecek.

Öğretmenlere “eTwinning” bilgilendirmesiKırşehir’deki öğretmenler, 4 Eylül Perşembe günü saat11.00-12.00 arasında “http://uzem.eba.gov.tr” adresinden bilgilendirilecek.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü bünyesinde 2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning Faaliyeti, müfredat kapsamındaki herhangi bir konu üzerinde farklı Avrupa ülkelerindeki öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden çevrimiçi ortak projeler geliştirmesini sağlayarak öğretmenler arasında bilgi, uygulama, elektronik içerik ve deneyimlerin bilişim teknolojilerinin kullanılarak paylaşılmasını ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen bir uygulama olduğu bildirildi.

Kırşehir’deki öğretmenlerin bilgilendirileceği yazılı açıklama şöyle: “eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 32 Avrupa ülkesinin 124 bin 308 okulundan 258 bin 350 öğretmen bulunmaktadır.

26 Ağustos 2014 tarihi itibariyle eTwinning Faaliyeti´ne ülkemizin 24 bin 415 okulundan 40 bin 645 öğretmenimiz gönüllü olarak katılmış olup, günümüze kadar toplam 7 bin 694 çevrimiçi  proje gerçekleştirmişlerdir.

eTwinning Faaliyeti, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan FATİH Projesi’nin nihai hedeflerine ulaşmasına doğrudan katkı sağladığından, faaliyetin yaygınlaştırılarak illerde gerçekleştirilen eTwinning projelerinin sayısının ve kalitesinin artırılması Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün hedefleri arasındadır.

eTwinning Faaliyeti’nin illerde tanınırlığının arttırılması ve öğretmenlere bilgilendirme yapılması amacıyla, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün, 4 Eylül 2014 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında Genel Müdürlük bünyesindeki yayın stüdyoları kullanılarak http://uzem.eba.gov.tr adresinden izlenebilecek eTwinning Faaliyeti bilgilendirme yayını gerçekleştirilecektir.

Söz konusu bilgilendirme yayınından Kırşehir öğretmen ve idarecilerinin mümkün olan en üst seviyede faydalanmaları için, okullarımızda gerekli duyurunun yapılması ve alt yapısı uygun olan okullarda bilgilendirme yayınının izlenmesi için gerekli tedbirlerin alınması hususu rica olunur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN