Öğretmenim Günün Kutlu Olsun..!

25 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
82 defa okundu.
Öğretmenim Günün Kutlu Olsun..!

         Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı.

            Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aşık Said Salonunda düzenlenen programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, ilimiz eğitim camiası, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

            Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi Resim Sergisinin gezilmesi ile başlayan programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, icra ettikleri mesleğin getirdiği onur ve duyarlılıkla geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızı yetiştiren tüm öğretmenlerimizin gününü kutladığını söyledi.

           Gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olan öğretmenliğin dünyanın en saygın ve kutsal mesleklerinden birisi olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “İnsan, yaratılmışların en şereflisi ve en üstünü kabul edilir. Çünkü, yüce Allah’ın bahşettiği akıl ve irade sayesinde insan dünyanın ihya ve imarında söz sahibidir. Bununla birlikte dünyaya geldiğimizde zihnimiz boş bir levha gibidir. Zihnimizin bilgiyle dolması ve karakterimizin oluşması, yaşadığımız tecrübeler ve aldığımız eğitimle şekillenmektedir. İşte bizlere bu eğitimi verenlerin başında da kıymetli öğretmenlerimiz gelmektedir. Genç nesillere çağın gerektirdiği temel bilgi ve becerileri kazandırmak eğitim sistemimizin ve sizlerin esas görevidir ancak çocuklarımızı bilgiyi kullanabilecek ve yorumlayabilecek seviyeye getirmek, onların ilgileri ve becerileri doğrultusunda gelişimlerini desteklemek daha önemlidir. Bununla birlikte sadece bilgi odaklı eğitim, gerçek eğitimden uzaktır, eksiktir. Malzemesi ve meyvesi insan olan öğretmenlerimizin milli, dini ve ahlaki değerleri de çocuklarımıza beraberinde vermesi sağlıklı ve huzurlu bir toplumun inşasında büyük öneme sahiptir. Bu sebeple çocuklarımıza bilgi edinme yollarını öğretirken sevgi, saygı, şefkat, merhamet gibi insani değerleri de aşılamalı, milli ve manevi değerlerimize gönülden bağlı, örf ve adetlerini yaşayan ve yaşatan genç nesiller yetiştirmeye özen göstermeliyiz.

           Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyetle yetiştirmek sizin elinizdedir.” veciz sözünde hayat bulduğu gibi ülkemizin her alanda yükselmesi ve milletimizin refah seviyesinin artması için sizlere her geçen günden daha fazla ihtiyacımız vardır. Genç nesilleri yetiştirerek ülkemizin yükselmesinde büyük emeği olan siz değerli öğretmenlerimizin bundan sonra da aynı inanç ve fedakârlıkla görev ve sorumluluklarınızı yerine getireceğinize inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

          Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da konuşmasında, “Öğretmen, geçmişten geleceğe bir köprü kurarak milli kültürümüze ait zenginliklerin yeni kuşaklara aktarılmasını sağlayan, hayatın gerçeklerini akıl ve bilim ışığında öğretendir. Öğretmenler çocuklarımızı yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, şartlar ne olursa olsun insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, bilimin mimarlarıdır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini hak edendir. Unutulmamalıdır ki sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyerek cevherlerini ortaya çıkartacak ve ülkemiz hizmetine sunacak kişidir öğretmen. Bu vesileyle, hepimizin hayatında önemli bir yeri olan ve bizlere hayatı öğreten öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

          İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in de konuşmasının ardından aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına konuşma yapılan program, adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin etmeleri, günün anlam ve önemine dair şiirlerin okunması, emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin verilmesi ve öğretmenler korosu tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi.          Programda ayrıca Türkiye Öğretmenler Kupası’nı kazanan Kırşehir Öğretmenler Futsal Takımına da Vali İbrahim Akın tarafından madalyaları takıldı.

(VALİLİK BASIN BÜROSU)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On