Öğrencilerin Yerini Gurbetçiler Doldurdu

16 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
289 defa okundu.
Öğrencilerin Yerini Gurbetçiler Doldurdu

Yaz aylarında öğrencilerin gitmesiyle öğrencilerin yerini dolduran Almancılar özelliklede akşam vakitleri Çiğ Köftecilerin yolunu tutuyor.

Kimi çiğ köfte satıcılarına göre yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlar tarafından pek rağbet görmediğini belirtirken kimi Çiğ Köfte satıcıları ise işlerinin akşam vakitleri iyi olduğunu söylüyor. Öğrencilerin memleketlerine gitmesi ile işlerinde azalma beklenirken öğrencilerin yerini aratmayan Almancılar Çiğ Köftecilerin yolunu tuttu. Özelliklede akşam vakitleri işlerinde yoğunluk olduğunu belirten Adıyaman Çiğ Köfte Bayram Usta Sahibi Adil Irmak, Gazetemiz 40 Arena’ya yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “yaklaşık 3,5 yıldır bu sektör içerisindeyim. Çiğ köfte kış aylarında daha çok tercih ediliyor. Yaz aylarında özelliklede akşam saatlerine kadar pek iş olmuyor ama akşam saat 5’den sonra işlerimiz normale dönüyor. Biliyorsunuz ki öğrenciler okul bittikten sonra memleketlerine gittiler. Bize daha çok rağbet gösteren kesim de öğrenci kesimi onlar gidince şehirde bi boşalma oldu ama Almancılar gelince bir nevi onların yerini pek aratmadı. Şimdi ise Almancılar gittiler ve öğrencilerinde okulları açıldı, ilimize döndüler. Yavaş yavaş Sonbahara doğru da giderken işlerimiz de daha fazla artış olmasını bekliyoruz” dedi.

Lezzetli olmasının yanı sıra besleyici özelliği de bulunan çiğ köfte, bağışıklığı güçlendirirken, sinir ve sindirim sistemine de olumlu etki yapıyor diyen ve 4 yıldır Çiğ Köfte Sektörü içerisinde yer alan Emre Irmak ise yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “özellikle yaz aylarında zayıflama çabalarına katkı sağlıyor. Ancak çiğ köfteyi satın alırken, tüketirken ve saklarken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Lavaş yerine marula sarmayı tercih edin: Çiğ köfteyi daha sağlıklı tüketebilmek için lavaş yerine marula sarın.  3 sıkımlık çiğ köfte yaklaşık 70 kalori yani 1 dilim ekmeğe eş değer. Yüksek miktarda içerdiği lif sayesinde hem tok tutuyor hem de zayıflamaya yardımcı oluyor. Tüketileceği zaman çiğ köfte ara öğün olarak iyi bir alternatif. Bir konu da uyarıda bulunmak istiyorum. Açıkta satılan çiğ köftenin besin zehirlenmelere neden olma olasılığı oldukça yüksek. Özellikle sıcaklığın fazla olduğu yaz aylarında uzun süre dışarıda kalan yiyecekler daha kolay bozuluyor. Açıkta satılan çiğ köftelerin tüketilmesi hele de yaz aylarında ciddi sorunlara neden olabilir o yüzden ben vatandaşlarımızı bu konuda uyarmak istiyorum. Bilmedikleri bir yerden de almasınlar. Biz Adıyaman Çiğ Köfte Bayram Usta olarak markamıza oldukça güveniyoruz. Müşterilerimizin sağlığı içinde her türlü özeni gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Aslıhan Buyruk

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On