Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi Veriliyor

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.

thumbnail_08-11-2016-temiz-isleri-cevre-kirliligi-bilinclendirme-egitimi-30-agustos-ilkokulu-1Kırşehir Belediyesi, Çevreye Duyarlı Bireylerin Yetişmesi Noktasında da Önemli Adımlar Atıyor

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip, İldeki, ilkokul, ortaokul da öğrenim gören binlerce öğrenciye çevre bilinci ve eğitimi veriyor..

Yıl içinde Kırşehir’de bulunan ilkokul, ortaokul öğrencilerine, Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından “Çevre Kirliliği Bilinçlendirme Eğitimi” veriliyor. Bu kapsamda, 30 Ağustos İlkokulu’nda okuyan minik öğrencilere yönelik bir eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitimde; çevre kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağları ile atık pillerin çevreye verdiği zararlarla ve geri dönüşümle ilgili konular işlendi. Verilen eğitimde minikler, temiz çevre ve geri dönüşüm konulu animasyon çizgi filmini izledikten sonra, aldıkları hediyeler ile mutlu oldular. Öte yandan çocuklar, belirlenen zamanlarda teorik çevre eğitiminin yanı sıra, teknik bir gezi olan Ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisleri’ne giderek geri dönüşümü yerinde görme şansını da yakalamış oluyorlar.

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından “Çevre Kirliliği Bilinçlendirme Eğitimi Kırşehir’deki İlkokul ve Ortaokullarda yıl boyunca devam edecek.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN