ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

7 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
325 defa okundu.
ÖĞRENCİLERE ÇAĞRI

9_emekli_ogretmen_gozleme_satarak_70_ogrenciyi_okutuyorlar_h139208

Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’nin Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, dernekten burs almak isteyen öğrencilerin kayıtlarını yenilemelerini istedi.

 

Kırşehir’de 80 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’nin Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, geçen yıl burs alan öğrencilerin kayıtlarını yenilemeleri gerektiğini açıkladı.

Dernek Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, derneğin Ulu Önder Atatürk tarafından 87 yıl önce kurulduğunu ve Kırşehir’deki şubesinin ise 1965’te faaliyete geçtiğini söyledi.

Büyüksaraçoğlu; “Bugüne kadar binlerce öğrenciye karşılıksız burs verdik. Gelirimiz fazla olduğu için geçmiş yıllarda ilk, orta ve lise öğrencilerine de burs veriyoruz. Artık, 4 yıllık üniversite okuyanlara burs veriyoruz. İki yıl önce 100’e yakın öğrenci burs alıyordu. Dediğim gibi, gelirimizde azalma olduğu için halen 80 öğrenciye burs veriyoruz. Geçen yıl burs alan öğrencilerimiz kayıtlarını yeniletmek zorundalar. İstenilen evraklar hazırlanmadığı takdirde burs vermemiz mümkün olamıyor. Ekim ayı içerisinde bursları dağıtacağız. İsimleri belirledik.” açıklamalarında bulundu.

Büyüksaraçoğlu Yardım Sevenler Derneği olarak gelirlerini arttırmak için Kadın Emek Pazarı’nda yaptıkları çeşitli ürünleri de sattıklarını ifade etti.

Nurten Büyüksaraçoğlu; “Kadın Emek Pazarı’ndaki yerde ürettiğimiz ürünleri de satarak gelirimizi arttırmaya çalışıyoruz. Çeşitli etkinliklerle sesimizi duyuruyoruz. Yardım severlerin destekleriyle öğrencilere burs verdiğimiz gibi, ihtiyaç sahiplerine de yardım elimizi uzatıyoruz. Kırşehir’deki varlıklı vatandaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilere burs verdiğimiz gibi, fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere ve ailelere de yardıma devam edeceğiz.” açıklamalarına yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN