Öğrencilere Boğulma Eğitimi Verildi

10 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
913 defa okundu.
Öğrencilere Boğulma Eğitimi Verildi

Boztepe’de öğrencilere boğulma ile ilgili bilgilendirme eğitimi verildi.

Türkiye genelinde etkisini sürdüren sıcaklardan bunalanların serinlemek için girdikleri; deniz, göl, ırmak, baraj ve sulama kanallarında son bir ay içerisinde 50 kişinin boğulduğunu ve bunlardan 29’unun çocuk olduğu görülmektedir.

Bu nedenle Boztepe İlçe Emniyet V. Komiser Cuma Erman ve Toplum Destekli Büro Amiri personeli Kadir Öztürk, tarafından Gazi Osman Öztürk Ortaokulu’nda yaz kursunda bulunan öğrencilere sularda boğulma ile ilgili bilgilendirme yapılarak broşür dağıtımı yapıldı.

Boğulma vakalarının yaz dönemlerindeki artışının yüksek derecede olduğunun, yüzme bilmeden derinliğini bilmediğimiz göl, sulama kanalları ve akıntılı sulardan uzak durulması gerektiğini; çocukların yüzme ihtiyaçlarının kapalı alanlardaki hijyenik havuzlardan aile gözetiminde giderilmesi ve deniz, göl kenarlarındaki uyarıcı levhalara uymamız gerektiği, boğulma tehlikesi geçiren kişilere hiçbir suretle müdahale edilmemesi ve bu müdahalenin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerektiği anlatılarak, yardım edeyim derken daha üzücü olaylarla karşı karşıya kalınabileceği şeklinde bilgilendirme yapıldı. Ayrıca bu ve buna benzer olaylarla karşılaşıldığında en yakın güvenlik güçlerine veya en yakında bulanan, ulaşılabilecek durumdaki büyüklere haber verilmesi gerektiği anlatıldı.

Yaz kursunda bulunan öğrencilere daha başka pratik hayat kurtarıcı bilgiler anlatıldı. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On