ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

8 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
594 defa okundu.
 ÖĞRENCİLERDEN DUYARLI DAVRANIŞ

k_08100119_img20151229wa0000Mucur Fatih Ortaokulu Öğrencileri lösemili çocuklar yararına “Yerdeki Yıldızlar” isimli proje kapsamında kermes düzenlendi.

Fatih Ortaokulu 5-B,6-A,6-C,7-C sınıf rehber öğretmenleri ve öğrencileri önderliğinde geçtiğimiz hafta içerisinde lösemili çocuklar yararına “Yerdeki Yıldızlar” isimli proje kapsamında kermes düzenlendi. Hafta içi devam eden etkinliğe katılımın fazla olması, okul öğrenci ve öğretmenlerinin sosyal sorumluluk anlamında duyarlılıklarının en üst seviyede olduğunu kanıtladı.

Proje hakkında projenin tasarlayıcısı beden eğitimi öğretmeni Ramazan Kırbuğa amaçlarının çocuklara küçük yaşalar da sosyal sorunlara duyarlılık kazandırmak olduğunu ve ülkemizde yaşanan diğer sorunlara destek noktasında örnek davranış olmayı hedeflediklerini belirtti. Öte yandan “Okulumuzun bulunduğu bölgenin sosyoekonomik durumu göz önüne alındığında projeye olan desteğin beklentilerin çok üstünde olması ayrı bir sevindirici nokta. Anadolu insanı bir kez daha doğuştan gönlünün tok doğduğunu, yardımseverliğe her zaman hazır olduğunu, memleketin her bir evladının sahipsiz olmadığını, ülkemiz sınırları içerisinde derdi olanların derdini dert edindiğini gösterdi. Sonuç olarak bu tür sosyal sorumluluk gerektiren projelere hiç tereddütsüz, destek görebilir miyiz acaba? Diye düşünmeden, insanımıza güvenerek girişebileceğimizi gördük. Bu okullarda ders olarak anlatılmayan, öğretmeni olmayan fakat yetiştirdiğimiz çocuklarımıza kazandırmaya mecbur olduğumuz bir davranış. Bu vesile ile Başta bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen okul müdürü Ahmet Fıkırkoca’ya, kermese emekleri ile evlerinden destek veren velilerimize ve onlarla aynı heyecanı beraber paylaşan öğretmen arkadaşlarıma ayrı ayrı katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu tarz projelerimiz dönem dönem devam edecektir.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN