Öğrenciler Tarihi Yerinde Öğreniyor

29 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
317 defa okundu.

NAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN TARİHİ BİLİNÇ KAZANMASI AMACI İLE TARİHİ ALANLAR GEZDİRİLEREK TARİHİ KARAKTERLER ANLATILIYOR. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Anaokulu öğrencilerinin tarihi bilinci kazanması amacı ile tarihi alanlar gezdirilerek anlatılıyor.
Fatoş Çetin Anaokulu tarafından başlatılan gezi ve inceleme programı kapsamında öğrenciler Cacabey Meydanında bulunan Cacabey Cami (medresesi) ve Ahi Evran türbesinde incelemelerde bulundu. Amaçlarının öğrencilere temel eğitimle birlikte Kırşehir tarihini de yerinde göstererek öğretmek olduğunu ifade eden Anaokulu öğretmeni Zübeyde Artım, “Çocuklarımızın bizlerden aldıkları bilgileri ebeveynleri vasıtası ile de desteklemeleri için onlara tarihi yerinde hem göstermek hem de öğretmek istedik. Çocuklarımızın tarihi alanlarda gezerken sordukları sorular dahi yetişmekte olan neslimizin ne denli duyarlı olacağını bizlere gösterdi. Çocuklarımız yetişirken isteğimiz ailelerinde çocukları ile birlikte tarihe şahitlik etmeleri ve çocukları ile birlikte düzenlediğimiz her türlü etkinliğe katılmalarıdır” dedi.
Anaokulu öğrencileri cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi alanında gezerek ahilik ve esnaf teşkilatlanması hakkında bilgiler aldı.

HABER:İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN