Öğrenciler Sınavda Ter Döktü, Aileler Dua Ederek Bekledi

30 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1040 defa okundu.
Öğrenciler Sınavda Ter Döktü, Aileler Dua Ederek Bekledi

İlimizde 8 Bin 49 öğrenci, Yükseköğretim Kurumları Sınavında ter dökerken, veliler ise okul bahçelerinde dualar okuyarak heyecanla bekledi.

Öğrenciler Sınavda Ter Döktü, Aileler Dua Ederek Bekledi

Milyonlarca öğrencinin üniversite hayallerine kavuşmasındaki son aşama olan Yüksek Öğretim Sınavında ilimizde bulunan 8 Bin 49 öğrenci hayallerine varan son aşamayı gerçekleştirdi.

MİLYONLARCA ÖĞRENCİ HAYALLERİNE GİDEN SON AŞAMAYI GERÇEKLEŞTİ

Bir yılı aşkın süredir sınavlara hazırlanan öğrenciler bu sene ilk kez uygulanan YKS ile hayal ettikleri üniversitede eğitim alabilmek için ter döktü. 3 oturum halinde yapılan sınavda öğrenciler ilk oturumda YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT), 2. Oturum ise Alan Yeterlilik (AYT) sınavına girdi. Kırşehir genelinde 36 binada yapılan sınava 8 Bini aşkın öğrenci girdi. 10.15’de Sabah saatlerinde başlayan sınavda Binlerce Öğrenci heyecanla hayallerine kavuşacakları son aşamada önlerinde bulunan kitapçıklarda soruları yanıtladı.

 

ÖĞRENCİLER SINAVDA TER DÖKERKEN, BAZI VELİLER ÇOCUKLARI İÇİN KUR’AN OKUYUP DUA ETTİ

Sabah saatlerinde okulların önünde sınav yoğunluğu yaşanırken 10.00’dan önce Sınav yerlerinde olunması gerektiği bilgisi verilirken, Bazı öğrenciler kapılar kapandıktan sonra sınav merkezine gelerek içeri girmek isteyip de içeri alınmayınca büyük üzüntü yaşadı.  Görevliler tarafından sınav salonuna alınmadı. Öğrenciler güvenlik kontrolünden geçtikten sonra sınav binalarına, yanında sadece sınava giriş belgesi ile nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport olan adaylar alındı.

ÖĞRENCİLER BÜYÜK STRES YAŞADI

Sınav öncesinde heyecanlı olduklarını söyleyen Mücahide Kılıç, “İnşallah üstesinden geleceğiz. 9.45 kuralı olduğu için biz de erkenden geldik erkenden içeri girdik. Gerçekleşen 3 oturumdan sadece iki oturumuna girdim. Bu yıl ilk olması nedeniyle çok heyecanlıydım. Hayalimde Üniversiteye ve okumak istediğim bölüme yerleşebilmek için çok emek sarf ettim. Ek dersler aldım, internetten Videolar eşliğinde konu anlatımları dinledim. İstediğim bölüme ve Üniversiteye girebilmek için her şeyi yaptım ve çok stresliydim. Sonunda sınav telaşımız bitti. İnşallah tüm öğrenciler gönüllerinden geçen bölümleri ve okulları kazanırlar” dedi.

AİLELER, HEYECAN İÇİNDE ÇOCUKLARINI BEKLEDİ

Çocuğunun sınavdan çıkmasını heyecanla bekleyen Ahmet Şanlı ise, “Oğlum çok çalıştı bu sınava, erkenden geldik girdi içeri. Allah emeklerini ziyan etmesin. Milyonlarca öğrencinin tek bir hayali var o da istedikleri bölümlere ve Üniversitelere gidebilmek. Milyonlarca öğrenci emek sarf ediyor. Aileler de çocukları ile birlikte Eğitim Öğretim yılı boyunca onlarla birlikte çalışıyor ve çocuklarımız kadar olmasa da bizlerde ter döküyoruz. Hiçbir öğrencinin emekleri boşa gitmesini istemeyiz”

“BİR ÇOK AİLE ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇOCUKLARINI OKUTUYOR”

Umuyorum ki bütün öğrenciler istedikleri yeri kazanırlar ve emekleri boşa gitmez. Çünkü birçok Aile zor şartlarda çocuklarını okutuyor. Onların geleceği için yeri geliyor yemiyor, yediriyor.  Durumları kötü de olsa Özel dersler aldırıyor. Emek sarf ediyor. Yani bir aile çocuğunu okutabilmek için elinden gelen her şeyi ortaya koyuyor. İnşallah öğrencilerimizin tümü için başarılı geçen bir sınav olmuştur” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On