ÖĞRENCİLER DUYGULARINI PAYLAŞTI

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
ÖĞRENCİLER DUYGULARINI PAYLAŞTI

ÖĞRENCİLER DUYGULARINI PAYLAŞTI

Üniversite sınavı sonrası duygularını paylaşan öğrencilerin kimisi soruların zorluğundan, kimisi de sürenin azlığından şikayet etti.

Sınavdan çıkan adaylar, duygularını paylaştılar.  Öğrencilerin çoğu soruların çok zor olduğunu ifade ederken, bazıları da sürenin yetmediğini ileri sürdü.

“TIP BEKLİYORUM”

Sınavın güzel geçtiğini söyleyen Yiğit Biçer, “Matematik iyiydi, geçen sene gibi değildi. Geçen sene Türkçede paragraflar uzundu ama bu sene daha kısaydı. Hayırlısıyla Tıp bekliyorum, bakalım inşallah.” dedi.

“SINAV GEÇEN SENEYE GÖRE BİRAZ DAHA ZORDU”

Sınavın geçen seneye göre biraz daha zor olduğunu belirten öğrencilerden Rukiye Kara, sınavın genelde iyi geçtiğini söyledi.

“ZAMAN SIKINTISI OLMASAYDI HER ÖĞRENCİNİN YAPABİLECEĞİ BİR SINAVDI”

Sınavda zaman sıkıntısının olduğunu dile getiren Ayşe Gündoğan, “Eğer bu sınavı evde herhangi bir öğrenciye verselerdi ful çekme ihtimali çok yüksekti. Hedefimde Tıp var ama gerçekten zaman sıkıntısı olmasaydı her öğrencinin yapabileceği bir sınavdı.” diye konuştu.

“EMEĞİMİZ BOŞA GİTTİ”

Sınavın çok zor geçtiğini ve emeklerinin boşa gittiğini iddia eden Ali Bulut ise şunları söyledi: “Gerçekten emeğimiz hepsi boşa gitti. 12 yıldır okuyoruz 135 dakikaya maruz kalmak nedir? Biraz hak hukuk, elini vicdanlarına koysunlar. Bu ülkede sadece maddi durumu iyi olanlar okuyabiliyor. Böyle bir adalet yok. Biraz adalet biraz hoşgörü biraz vicdan ya! Buradan Milli Eğitim bakanlığına sesleniyorum. Bu nasıl bir şey? Türkçe heyecandan okunamıyordu. Matematiği Türkçe yapmışlar, fende hepsi bilgi sosyal da yoruma dayalı sorular biz nasıl yapacağız? Bizim 12 yıllık eğitim sistemimiz buna mı bağlı hayatımız bu kadar basit mi? Şimdi yine mezuna kalacağız yine okuyacağız bir şey çıkaramayacağız. Torpille gidenler gidecek parası olanlar gidecek yine biz kalacağız.”

“GEÇEN YILA GÖRE DE BİRAZ DAHA RAHATTI”

Hiçbir beklentisinin olmadığını ve öylesine sınava girdiğini söyleyen Utku Çelik, “Üniversite öğrencisiyim, sınav çok kolay geçti. Hazırlanmadan girdim nerdeyse yetiştiremiyordum. Pratik yapmış bir öğrenci için rahattı. Geçen yıla göre de biraz daha rahattı.” dedi.

“SINAV ÇOK ZORDU”

Öğrencilerden Derya Uludağ ve Ramazan Temen ise şunları söylediler: “Sorular çok zordu. Saat: 12.00’ye kadar Türkçede kaldık. Soruların hepsi boşa gitti baya kafa yorucuydu. Yarım saatte hoca diyor ki optikleri işaretle. Yarım saat kaldı daha Türkçedeydik. Paragraflar çok zordu öyle paragraflar vardı ki içinden çıkamadık” dediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com