ÖĞRENCİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

15 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
85 defa okundu.
ÖĞRENCİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, ‘Yaz spor okullarına öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Bu ilgi bizleri son derece mutlu ediyor…

Kırşehir ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) ile Engelliler İl Spor Merkezleri’ne çalışmalar devam ediyor

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, 29 Haziran’da başlayan Yaz Spor Okullarına öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, il müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde 5–18 yaş arası gençlere atletizm, badminton, basketbol, boks, jimnastik, güreş, halter, hentbol, tenis, masa tenisi, voleybol, okçuluk, satranç, judo, teakwondo, bilardo, halk oyunları, futbol, bocce, bowling, dart, muaythai, wushu, karate, kick boks, bedensel engelliler, işitme engelliler, özel sporcular ve yüzme (ücretli) olmak üzere 27 farklı branşta ücretsiz olarak verildiğini ve İl Spor Merkezleri’de çalışmalar devam ettiğini açıkladı.

Spor İl Müdürü Şahin, okulların kapanmasıyla birlikte başvuruların yoğun bir şekilde arttığı belirterek, “Şu günlerde İl Spor Merkezlerimizde; sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlıyoruz. İl Spor Merkezlerimizde başarılı olan ve gelecek vaat eden çocuklarımız spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar. Bu bağlamda Kırşehir merkez ve ilçe müdürlüklerimizde yaşayan 05-18 yaş grubu tüm çocuk ve gençlerimizi tesislerimizde spor yapmaya bekliyoruz. Kayıtlar Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Spor Servisi Birimi’nde yapılıyor. Şuan yaz okullarına gerçekten yoğun bir katılım var. Bu katılım bizleri gerçekten mutlu ediyor. Geçtiğimiz yıl kademeli olarak çalışmalarımıza devam etmiştik. Bu yıl tesislerimizde gerekli önemleri alıp genç sporcu kardeşlerimizin spor yapabilmesi için il müdürlüğü olarak tüm imkanları seferber ettik. Velilere de çok teşekkür ediyorum. Kıymetli çocuklarını bizlere emanet ettiler. Gençlerimizin sağlığını düşünüp onların spor yapmalarını sağlıyoruz. İnşallah gelecek yıllarda aynı katılım olur ve sporu tana yayayız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN