Öğrenci Alım İlanı Yayınladı

31 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
181 defa okundu.

FOTOĞRAF ALTI: AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE TOPLANAN BİR GRUP EGE ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN OLAYLARDA HAYATINI KAYBEDEN FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN EYLEM DÜZENLEDİ.(EYLEM) (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Alımı Yapılacağını Belirtildi

Ahi Evran Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Alım İlanı yayınladı. Yayınlanan ilanda:

“Yüksek Lisans Programı Başvurularında Aranacak Şartlar

Ø Başvuracak adayların bir lisans diplomasına sahip olmaları gerekir.

Lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda ayrıca Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranır.

Ø ALES’ten başvurduğu programın puan türünde en az 55 puan almış olmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES 55 taban puanına karşılık gösterilen GMAT, GRE veya benzeri diğer sınav sonuçları da kabul edilir.

Ø Yabancı dil sonuç belgesi yoksa yabancı dil puanı sıfır (0) kabul edilerek hesaplama yapılır. DOKTORA PROGRAMI BAŞVURULARINDA ARANACAK ŞARTLAR

Ø Başvuracak adayların bir lisans/yüksek lisans diplomasına veya mezuniyet belgesine sahip olmaları gerekir. Lisans/yüksek lisans öğreniminin yurt dışında tamamlanmış olması durumunda ayrıca Yükseköğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesi aranır.

Ø Yüksek lisans derecesi ile başvuracak adayların bir yüksek lisans diplomasına sahip olmaları, yüksek lisans mezuniyet notunun tezli yüksek lisans programından mezun olanlar için 100 tam puan üzerinden en az 68, 4 tam puan üzerinden en az 2,5, harfli sistemde en az CB olması gerekir.

Ø Lisans derecesi ile doktora programına başvuracak adayların lisans mezuniyet not ortalamalarının 4 üzerinden en az 3 veya muadili bir puana sahip olmaları gerekir.

Ø Yüksek lisans derecesiyle başvuracaklar adayların, ALES’ den başvurduğu programın puan türünde en az 60, Lisans derecesiyle başvuracak adaylarında ALES’ den başvurduğu programın puan türünde en az 80 standart puan alması gerekir. Yükseköğretim Kurulu tarafından ALES puanına karşılık gösterilen GMAT, GRE veya benzeri diğer sınav sonuçları da kabul edilir.

Ø Yabancı dil (YDS) sınavından en az 55 puan veya YÖK tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından muadili olan bir puanı belirtir yabancı dil belgesinin olması gerekir.

MÜLAKATA GİRECEKLERİN DEĞERLENDİRİLME ESASLARI

Ø Programlara başvuran adaylardan mülakata alınacaklar, program için ilan edilen kontenjanın üç katı ile sınırlıdır. Mülakat sınavına girecek adayların belirlenmesinde ALES puanlarının % 50’si, lisans/yüksek lisans mezuniyet notunun % 10’u ve yabancı dil sınavından aldıkları puanın % 20’sinin toplamı ile bulunacak puanları; en yüksek puandan başlayarak, kontenjanın üç katına kadar sıralanarak yüksek lisans ve doktora programı için mülakata girecekler belirlenir.” ifadeleri kullanıldı.

Doktora / Yüksek Lisans Programı Başvuru sırasında istenecek belgeler ise:

Ø Aday tarafından doldurulacak başvuru belgesi.

Ø Nüfus cüzdanı fotokopisi.

Ø Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin fotokopisi.

Ø Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için ayrıca, Yüksek Öğretim Kurulu’ndan alınan denklik belgesi.

Ø Not döküm belgesi fotokopisi (Transkript).

Ø Not döküm belgeleri 4’lük sisteme göre hazırlanmış adayların 100’lük siteme çevrim işlemi YÖK eşdeğerlilik tablosu esas alınarak yapılır. Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerin not çevrim işlemi üniversite senatosunun kabul ettiği tablo uyarınca yapılır.

Ø ALES sonuç belgesi fotokopisi (Mayıs 2014 ve daha sonraki sınavlar). Ø Yabancı Dil Belgesi’nin fotokopisi.

DOKTORA / YÜKSEK LİSANS PROGRAMI KESİN KAYIT ESNASINDA İSTENECEK BELGELER

  • Yüksek Lisans/Lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi aslı ya da onaylı fotokopisi.
  • Nüfus cüzdanının fotokopisi.
  • ALES sonuç belgesi.
  • Yabancı Dil Belgesi’nin aslı veya onaylı sureti.
  • Yüksek Lisans / Lisans Not döküm belgesi aslı (Transkript) veya onaylı fotokopisi.
  • 4 adet vesikalık fotoğraf.
  • Erkek öğrenci adaylarından, ilgili askerlik şubesinden alınacak “Doktora /yüksek lisans yapmak üzere bir enstitüye kaydolmasında askerlik açısından bir sakınca bulunmamaktadır” ibaresini taşıyan yeni tarihli bir belge, askerlik görevini tamamlayan adaylardan ise durumlarını gösterir belge istendiği belirtildi.

 

HABERMERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On