ODUN-KÖMÜR SATIŞLARI ARTTI

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1566 defa okundu.
ODUN-KÖMÜR SATIŞLARI ARTTI

komur-fiyatlari-artti-156472Soğuk havaların kendini hissettirmesi ile vatandaşlar odun ve kömür almaya başladı.

Yaklaşık 15 gündür tüm yurdu etkisi altına alan soğuklar nedeniyle Kırşehir yeni yıla yaklaşırken karakışı hissetmeye başladı. Yurt genelinde odun kömür satışları aylar öncesinden satıcıların yüzünü güldürürken, Kırşehir’de ise soğukların başlamasıyla birlikte vatandaş odun ve kömürcülere yöneldi.

 

Son yıllarda odun ve kömür fiyatlarında artış yaşanmadığını ifade eden odun-kömür satıcısı, yurt genelinde son yıllarda kömür fiyatlarının aynı olduğunu söyledi.

 

Kış mevsimine girilmiş olunmasına karşın, havaların ılık geçmesi, özellikle bölgede mevsimin soğuk geçmemesi nedeniyle yakacağa ilginin az olduğunu vurgulayan odun-kömür satıcısı “Bugünlerde biraz havalar soğuyunca kış hissedildi, yakacaklar ilgi gördü. Bugünlerde ülkemizde ciddi bir kış soğuğu yaşamaya başladık. Vatandaşlarımız da kömür ve odunlarını almaya başladılar. İthal olan Rus linyit kömürü 25.kg bir çuval 15 lira satılıyor. 30 kg odun ise 15 liraya veriyoruz. Bu rakamlar üç yıldır değişmedi. Fiyatların üç yıldır sabit kalması da ithalatçı firmaların İskenderun’da oluşu ve onların dolardaki artışa rağmen artışa yönelmek istememelerinden kaynaklanmaktadır” diye konuştu.

 

Yağmur yağmadan, soğuklar gelmeden kömür almayı tabiri yerindeyse vatandaşın günah gibi algıladığını aktaran odun-kömür satıcısı “Yağmur başladığında herkes kömürcü ve odunculara akın ediyorlar. Şu aralar satışlar arttı. Kentimizde de yoğunlukta olan Suriyeli vatandaşlarla birlikte yeni bir alışkanlık oluştu; kilo ile kömür ve odun talebini de görmüş olduk. Allah herkese yardım etsin” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN