O FİRMA YIKIMI ONARDI

22 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
425 defa okundu.
O FİRMA YIKIMI ONARDI

DSCN4772

Kırşehir Halk Kütüphanesi’ni yıkarken çevreye zarar veren firma yetkilileri verdikleri zarardan dolayı özür diledi ve binaların balkonunu yaptırdı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın2015 yılı yatırım programına alınarak yıkılıp yerine yenisinin yapılmasının planlandığı kütüphane Kırşehir halkının meraklı bakışları arasında hiç bir önlem alınmadan yıkılmıştı.

46 yıldır Kırşehir’e hizmet veren kütüphanenin yıkımını üstlenen firma çevrede hiç bir güvenlik önlemi almadan yıkım işlemini yerine getirdi. Firma çalışanları kütüphane bahçesinde bulunan yeşil ağaçları çevreci vatandaşların tepkisine rağmen acımadan devirirken, 7-8 katlı binaları da tehlikeye sokarak yıkım yapmıştı. Güvenlik önlemlerinin alınmaması nedeniyle yıkım esnasında kütüphanenin yanında bulunan apartmanlar da zarar görmüş, yan tarafta yer alan iki apartmanın da balkonu kullanılamaz hale gelmişti. Bunun üzerine esnafın ve çevredeki vatandaşların sert tepkisiyle karşılaşan firma yetkilileri yaptığı hatayı onardı. Kütüphanenin yanı başında bulunan dairelerin balkonlarını yaptıran firma yetkilileri, çevre sakinlerinden ve esnaflardan verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

Firmanın yıkım esnasındaki sorumsuzluğuna vatandaşlar tepki göstermişti. Firma çalışanları kütüphane bahçesindeki ağaçları da devirip molozların arasına karıştırınca çevreci vatandaşlar, “Bunlar ağaç düşmanı.” diyerek isyan etmişti.

Firmanın dairelerin balkonunu onardığını gören çevreci vatandaşlar; “Hadi binalar onarıldı, peki yıllar önce dikilen ve büyümesi için yıllarca beklenen o çam ağaçlarını nasıl onaracaklar.” diyerek ağaçların yerinden sökülmesine tepki gösterdi.

Eski kütüphane alanı yaklaşık 5 ay önce boşaltılmış ve Medrese Mahallesi 97. Sokak No: 10 -12 ve 1 adresinde hizmet vermeye başlamıştı

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN