Nüfusun Yarası Kadar Araç Olması Taksicilerin İşini Düşürdü

24 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
76 defa okundu.
Nüfusun Yarası Kadar Araç Olması Taksicilerin İşini Düşürdü

İki kişiye bir aracın düştüğü ve araç sayısının 65 bini geçtiği Kırşehir ilimizde taksiciler iş yapamamaktan şikâyetçi. Eskiye oranla işlerinin daha da çok düştüğünü söyleyen taksiciler nedenini ise gün geçtikçe artan araç sayısına bağlıyor. Araç sayının 65 bini geçtiği ilimizde artık herkes kendi aracıyla bir yerlere gidiyor bize çok iş düşmüyor diyen taksici esnafı yapan, Gazetemize yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “yıllardır taksicilik yapıyorum. Yapabilecek başka bir iş olmadığından taksicilik yapıyorum ve evimin ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyorum. Kırşehir ilimizde araç sayısı gün geçtikçe artıyor. Nüfusumuzun yarısı kadar araç var neredeyse 2 kişiye bir araç düşüyor. İlimizde ki araç sayısı da 65 bin oldu. Bu gerçekten çok yüksek bir oran. Kırşehir’de küçük bir il olmasına rağmen 20 tanede taksi durağı var. Herkesin de kendi aracı olması nedeniyle taksilere pek iş düşmüyor. Sabahtan beri 1 işe gidebildim. Kazandığımız ücret günü gününü tutmuyor. Bir işe gidiyoruz 100 TL alıyoruz, bazen de 10 işe gidiyoruz 100 TL alamıyoruz. Şehir dışına çıkıyorum 100-200 verende oluyor ama tabi bunun hepsi kar olmuyor. Taksicilik sadece adresimiz belli olsun gidecek yerimiz olsun açısından değerlendiriyoruz. Yoksa kazancımız olsun diye düşünemiyoruz olmuyor. Ama tamamen de boş diyemeyiz yine şükürler olsun ekmek paramız çıkıyor” ifadelerini kullandı.

 “Gurbetçilerin Gelmesini Bekliyoruz”

İşlerin artışı gurbetçilere kaldığını söyleyen taksici esnafı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizde yazın işlerimiz daha iyi oluyor. 7. Ay ile 10. Ay arası Yurt dışındakiler geldiği için onlardan para kazanıyoruz. % 80’i araba ile geliyor ama yine de onlardan daha fazla kazanıyoruz. Köylüler hasadını yapıyor eli para görüyor o nedenle 7 ile 10. Ay arası işlerimiz güzel gidiyor. Bahar aylarında bizim kesat mevsimimiz. 1-2 işle eve gittiğimiz oluyor.  özellikle bu kış günleri işlerimiz fazla olmuyor. Taksicilik revaçta bir iş değil. Para kazandıracak bir iş değil. Durak almak taksi almak oldukça pahalı” diye konuştu.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On