Nihat Gökmen – İçimizden biri

17 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
935 defa okundu.
Nihat Gökmen – İçimizden biri

Nihat Gökmen – İçimizden biri

Kitap standının önündeki çocuklara olan sevgi dolu bakışlarından, o kibar nezaketle sözcükleri bir, bir seçerek konuşmasından Nihat hocamızın olduğunu tahmin edebilirsiniz. Kendisini tanıdığıma çok memnun olduğum. Hani içimizden biri dediğimiz olağanüstü bir insan. İşte o, Nihat hocamız, hoca dediğime bakmayın üniversitede okurken, biz öğretmenlerimize hoca dediğimizden hocam diyorum. Nihat öğretmenim yıllarca bu vatana pırlanta gibi çocuklar yetiştirmiş ayrıca ilçe milli eğitim müdürlüğü de yapmış. Nihat hocamı çocukları eğitmekten, onlara bir şeyler öğretmekten asla yılmamış.

Öğrenciler kitaplarını birer ikişer imzalattıktan sonra resim çektirdiler. Resimlerini çekmekte bana düştü, elbet. Hocamla baş başa kalınca kitaplarından bir tanesi olan ‘‘Gizemli Mağara’’ kitabı özellikle dikkatimi çekti. Önce kendimi tanıttıktan sonra aynı isimle bir kitabı kaleme aldığı söyleyince ‘‘Ne kadar güzel aynı düşünceleri paylaşmamız bir harika’’ dedi. Nihat beyin ‘‘Gizemli Mağara’’ kitabını ‘‘Saygıdeğer Uğur Böceğine Aydınlık Yarınlara’’ notuyla imzalaması çok hoşuma gitti. Kitabını iki günde okudum. Daha sonra ‘‘Kanatlı Cüceler’’ kitabını da aldım. Kitabını imzalarken yazdığı notunda ‘‘Saygıdeğer Uğur Böceği dostuma sağlık ve mutluluklar’’ notunu yazıp imzalamıştı. Hocamın dostluğuna ulaşabilmek benim adıma çok muhteşem bir şey. Dedim hocam, ‘‘Bizden biri.’’ Hocamın Zaten ‘‘Gizemli Mağara’’ kitabını okurken kitabın sanki kitabın içindeydim. Kitabın kahramanı Atagün’le aynı heyecanı paylaştım. Arkadaşlarıyla tuttuğu yayın balığı, köpeği ile arasındaki sevgi, Amazonlu kadınlarla karşılaşması, at ile dörtnala oradan oraya gidişi. Dedesi ile olan müthiş bağı. Sevgi, saygı, yardımlaşma, hiçbir şiddetin yer almadığı bir kitap. Hatta ulu önderimiz Atatürk de var; bu kitapta. Nihat öğretmenimizden öğrendiğim kadarıyla her kitabında ülkemizdeki farklı bir yöreyi tarihi, coğrafyası, kültür zenginliklerini anlatıyor. Sanırsınız turizm elçisi.

Çocukların anlayacağı yalın dili bir o kadarda akıcı anlatımıyla ülkemizdeki bütün güzellikleri, anlatım mühendisliği ile birleştiren mütevazı bir insan. Kitaplarını alıp okuyunca anlayacaksınız, elbet.

Hocamın amacı çocukların hayal güçlerini zirveye taşıyarak, yeni projelere imza atan, hayalleri peşinde koşan adaletli, ferasetli, cumhuriyetçi, muhafazakâr, bir o kadarda demokrat, hakkını hukukunu bilen, geçmişine bağlı, geleceğe güvenle bakan, kimseyi rengiyle, inançlarıyla yargılamayan, vicdan sahibi bir nesil yetişmesi için mücadele ediyor.

Dedim ya! O içimizden biri.

Eserleri: Issız Baykuş Adası, Gizemli Mağara, Karlı Vadi, Sihirli Ada, Denizde Kopan Fırtına, Kurtların Gölgesinde, Kayıp Uçak, Uçan Çocuklar, Kartal Kayalıkları, Vahşi Kutuplar, Korku Adası, Çöldeki Büyücü, Deniz Görmemiş Çocuklar, Maymun Çocuk Sisi, Büyülü Koy, Rüzgârın Ruhu, Kayıp Çocuklar, Kimsesiz çocuklar, Kanatlı Cüceler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On