NİĞDE BELEDİYESİ ENGELLİ DOSTU KENT YAPILANMASI OLUŞTURDU

11 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
333 defa okundu.
NİĞDE BELEDİYESİ ENGELLİ DOSTU KENT YAPILANMASI OLUŞTURDU

ENGELLİLER HAFTASI NEDENİ İLE BEDENSEL ENGELLİLER DERNEĞİ, BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

 

Engelliler Haftası nedeni ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi ziyaret eden engelliler adına konuşan Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, Niğde Belediyesi’nin kendilerine sokağa çıkabilecek bir kent yapısı oluşturmalarından dolayı memnun olduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise , “Evlerinden dışarı çıkmak dahi istemeyen engellilerin evlerinden dışarı çıkışlarını sağlayan onlara anne-baba şefkatini gösteren Belediye Başkanının yaklaşımı ve engellilerin sosyal ortamda var olmalarını sağlayan Belediyenin projeleridir.” diyen Avkapan’ın sözlerine teşekkür etti.
Bahçeci, “Engellilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan her türlü destek onların moralini yükseltecek, onları topluma daha fazla katkı sağlamasını sağlayacak, toplumla iç içe olacak becerilerini geliştirerek hayatlarını kolaylaştıracaktır. Bu yüzden engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz için bu tarz iller yapmak bütün kurum ve kuruluşların görevidir.” dedi.
Engelliler ile ilgilenmenin her vatandaşın görevi olduğunu ifade eden Bahçeci, “Biz de belediye olarak engellilerimizle samimi bir diyalog kurmaya, onlarla ilgilenmeye elimizden geldiğince de sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Valiliğimiz, Bakanlığımız, tüm kurumlar bu konuda hem iş birliği hem de güç birliği içerisindedir. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Sonuçta hepimiz engelli olabiliriz. Hepimizin çocuğu engelli olabilir bunun garantisi hiç kimse için yok. Rabb’im herkese bir tarafı fazla verirken, bir tarafı eksik verebiliyor. Bu bazen bedensel oluyor bazen de başka türlü oluyor ama önemli olan bununla barışık olmak gerekiyor.” diye konuştu.
Belediye Başkanının makamında gerçekleşen ziyarete Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan ve yönetim kurulu üyeleri ile bazı engelli yurttaşlar katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN