“NEYLEYİM VATAN İÇİN AKMAYAN KANI”  DEDİ

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1158 defa okundu.
“NEYLEYİM VATAN İÇİN AKMAYAN KANI”  DEDİ

Zeytin Dalı Harekâtı Kapsamında Afrin’de Kahramanca Mücadele Eden Çiçekdağı Çopraşık Köyü Nüfusuna Kayıtlı Üsteğmen Özgür Ocak’ta Binlerce Gazi Mehmetçik Gibi Teröristlerle Verilen Mücadelede Bacağını Kaybetti;

“NEYLEYİM VATAN İÇİN AKMAYAN KANI”  DEDİ

O da Afrin Harekâtında canla başla Mücadele eden Onlarca Mehmetçikten biri. Çiçekdağı Çopraşık Köyü Nüfusuna kayıtlı Üsteğmen Özgür Ocak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere ‘Zeytin Dalı Harekâtında, 1027 Rakımlı Tepeyi Vermemek için “Sağ Bacağını Vatana Bıraktı”.  

Afrin Gazimiz Özgür Ocak;  silah arkadaşlarıyla çekilmiş resmini koyduğu facebook sayfasında yayınladığı şu şiir takipçilerini son derece duygulandırmıştı:

“Güneş bir daha batmamak üzere yemin etti.
Cenk zamanı.

Bahar geldi haydi akın başlasın
Tüm pusular gece gündüz işlesin
Tarkanlar burada bozkurtlar hani
Neyleyim vatan için akmayan kanı”

Afrin bölgesinde, teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan bu operasyonda sağ bacağını kaybeden Özgür Ocak, Çiçekdağı Çopraşık Köyünden…

SAĞ BACAĞINI TERÖRİSTLERİ PÜSKÜRTMEK İÇİN FEDA ETTİ…

Teröristlerden arındırılan bir köyün yakınındaki 1027 rakımlı tepeyi tutan komando birliklerinin başında iken öğle saatlerinde 70-80 kişilik sivil grubun yaklaşması üzerine havaya uyarı ateşi yapıldı. Uyarı ateşini dikkate almayan kalabalığın ilerleyişini sürdürmesi üzerine 16 kişilik komando timi grubu durdurmak istedi. Grubun içerisinde şehit olan 9 askerimizle birlikte Üsteğmen Özgür Ocak da vardı. Kalabalığın arasında komando timimize el bombaları atılmaya başlandı. Bu sırada köy içinde gizlenen teröristler silah ve roketlerle saldırıya geçti, ilk temasta Hasan Kuş (Mersin) ,Halis Koca (Adana) ,Koray Karaca (Kırşehir), Burak Akalın (Samsun), Oğuzcan Ekiz (Hatay) ,Enes Sarıaslan (Gaziantep), Hamza Karaca (Giresun) ,Hüseyin Şahin (Samsun) ,Serdar Ege (Eskişehir) ,Erdem Mut (Kırıkkale), Mehmet İlker Kahraman (İzmir)  şehit düştü. Saldırıya müdahaleye giden helikopterin bu sırada kırıma uğradığını ve 2 pilotun şehit olduğu bilgisi geldi. Üsteğmen Özgür Ocak ise sağ bacağını kaybetti ama kahramanca çarpışarak timdeki diğer arkadaşlarıyla teröristleri püskürttüler. Çatışmanın başlamasının ardından siviller kaçarak yeniden köye döndü, 40 civarında PYD/PKK’lı teröristin yardıma giden komandolar tarafından etkisiz hale getirildi, diğer teröristler ise kaçtı.

Üsteğmen Özgür Ocak, GATA’da tedavi görüyor. Gazimize geçmiş olsun diyor, Allah’tan şifa diliyoruz.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN