Nevşehir Protokolü Kırşehir’deydi

18 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
287 defa okundu.

 

Nevşehir’den Gelen Heyet, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezini İnceledi

Uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla Kırşehir Valiliği’nce hayata geçirilen Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi, diğer illere de örnek oluyor.

Bu kapsamda, Nevşehir il protokolü, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde incelemelerde bulunmak üzere Kırşehir’e geldi.

Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’ni ziyaret eden heyet incelemelerde bulunarak merkezde yürütülen faaliyetleri yerinde gördü.

Ardından Kırşehir Valiliği’ni ziyaret eden heyeti merkez ile ilgili konularda bilgilendiren Vali Necati Şentürk, Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nin Türkiye’de beğenilen, takdir edilen ve örnek olan bir proje olduğunu söyledi.

Ülkemizde uyuşturucu ile mücadeleye devletimizin büyük ölçüde önem verdiğini vurgulayan Vali Necati Şentürk, “Erişilmesi ve satışı kolay olan uyuşturucu belası ülkemizin büyük sorunlarından birisidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da uyuşturucu ile mücadele konusuna önem vermektedir. İlimizde uyuşturucu ile mücadele etmek ve gençlerimizi bu beladan kurtarmak maksadıyla bu projeyi hayata geçirdik. Onları topluma faydalı bireyler olarak yeniden kazandırmak en büyük hedefimiz. Gençlerimizin tıbbî tedavilerinin yanı sıra manevî boşluklarını da doldurmak için faaliyetler yürütüyoruz. Ayrıca, gençlerimizi sanat ve meslek sahibi yaparak para kazanacak bir duruma getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de burada onlara, İş-Kur aracılığı ile meslek ve sanat edindirme kursları veriyoruz. Yarım kalan eğitimlerini de tamamlamaları için de gençlere mesleki açık lise eğitimi vermekteyiz. Gençlerimiz ayrıca, merkezde yer alan spor salonunda sportif aktiviteler gerçekleştirerek vücut ve zihin sağlıklarını koruyorlar. Bilgisayar odasında da teknolojik dersler alıyor, web tasarımı öğreniyor ve kendilerini bu yönde geliştiriyorlar.” dedi.

Merkezde tedavi gören gençlerde başarılı sonuçlar aldıklarını ifade eden Vali Necati Şentürk, sözlerine şöyle devam etti: “Merkezde tedavi gören gençlerimizin tamamı uyuşturucuyu bıraktılar. Sivil toplum örgütlerinin desteği olmadan bu başarı elde edilemez. Bu işte başarılı olmak için gönüllü olmak gerekmektedir. Merkezde, gençlerimize sanatsal kurslar veriyor, onları milli ve manevi duygularla donatıyor ve onların sosyal bir birey olmaları için gayret gösteriyoruz. Umarım, uyuşturucu ile mücadele konusunda diğer illerimiz de başarılı olur.”

Vali Necati Şentürk’ün, konukları Valilik toplantı salonunda ağırladığı ziyaret, yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi.

Kırşehir’e gelen heyette Nevşehir Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Özel İdare Genel Sekreteri, Sağlık Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü, Müftü, Milli Eğitim Müdürü ve AHİKA Genel Sekreteri yer aldı.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN