NEVŞEHİR HAVA YOLU ALANINA HİÇ YAKIŞMIYOR

21 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2673 defa okundu.

uçmak
İç Anadolu Bölgesi’nin nadide illeri arasında yer alan Kapadokya’nın birinci kapısı Kırşehir, tarihi güzellikleri kadar coğrafi açıdan da gezi tutkunlarını kendisine çekmeye devam etmekte. Bu anlamda yılın dört mevsimi boyunca tarih ve doğa tutkunlarının akınına uğrayan şehir popülerliğini gün geçtikçe arttırmakta.
Kırşehir yönüne seyahat edecek kişiler Nevşehir Havaalanı’nı kullanarak birkaç saatte ulaşımlarını sonlandırabilmektedirler. İki şehir arasındaki uzaklık oldukça az olduğundan Nevşehir’e iniş yapan kişiler araç kiralama hizmetleri sayesinde kişisel ulaşım yöntemleri ile de Kırşehir’e varabilmektedirler.
İlimizi ziyaret etmek isterken hava yollarından istifade etmek isteyen vatandaşlarımızın gündeme getirdiği bir konuyu dile getirmek istiyoruz.
Nevşehir Hava alanındaki Atatürk büstü dökülüyor.
Kırşehir’den hava yolu ile ulaşım yapmak isteyen Kırşehir’li vatandaşlar, gördükleri tabloya tepki göstermeden edemediler.
Büstün üzerindeki “HİÇ BİRŞEYE İHTİYACIMIZ YOK. YALNIZCA BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR. O DA ÇALIŞKAN OLMAZ” sözündeki bazı harfler dökülmüş durumda.
Yüzlerce binlerce vatandaşın geçtiği yerde Atatürk’e ait sözdeki kelimelerin düşmesi yolcuların dikkatini çekti ve tepkilerine neden oldu. “Atatürk’e ait sözlerin düşmüş olması bi yana hiç kimsenin dikkatini çekmemesi ve onarımdan geçirilmemesi hiç hoş değil. Bu konu hoşgörü ile karşılanmaz. ‘acaba kasıt mı var, yoksa devletimizin parası mı yok?’ biz vatandaşların gördüğünü yetkililer görmüyor mu görmezden mi geliyor.” şeklinde tepki gösterdiler.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN