NEVRUZ BAYRAMI TERÖRÜN GÖLGESİNDE KALDI

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2540 defa okundu.
NEVRUZ BAYRAMI TERÖRÜN GÖLGESİNDE KALDI

DSC_5550Millet Olarak En Köklü Geleneklerin Birisi Olan Nevruz Bayramı, Terörün Gölgesinde Kalarak Törenle Kutlandı

Ankara Caddesi üzerinde düzenlenen Nevruz Bayramı kutlamalarına Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Vekili Veli Şahin, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Mesajında, Nevruzun baharın başlangıcını simgelediğini bolluk ve bereketin müjdecisi olarak yüzyıllardır Türk toplumunda bayram olarak kutlandığını söyleyen Vali Necati Şentürk; “Nevruz, Anadolu’da ve Orta Asya’dan Balkanlara kadar olan coğrafyada barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin bayramı olarak kutlanmaktadır. Nevruz, Türk kültürünün yayıldığı her bölgede köklü ve zengin bir geçmişe sahiptir. Hepimizin malumu olduğu üzere, baharın gelişiyle birlikte tabiat yeniden hayat bulmaktadır. Bu nedenle Nevruz, tabiat için aynı zamanda yeni bir diriliş ve uyanış anlamına gelmektedir. Bu duygularla, milletimizin ve tüm Kırşehirlilerin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Nevruzla ilgili şiirlerin okunduğu programda, Vali Baba ve beraberindeki protokol üyeleri tarafından Nevruz Ateşi yakılarak demir dövüldü.

Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mahmut Sarıkaya’nın Nevruz’un kültürümüzdeki yeri ve önemini belirten bir konuşma yaptığı program, katılımcılara Ahi helvası ikram edilmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN