Nevruz Bayramı Mesajı

20 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
210 defa okundu.
Nevruz Bayramı Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Nevruz Bayramı Mesajı Yayınladı. Akın yayınladığı mesajda şunları kaydetti. “Bildiğiniz üzere mevsimler ve doğa olayları, toplumların yaşamı, alışkanlıkları ve kültürel yapıları üzerinde her zaman etkili olmuştur. Soğuk geçen bir kış mevsiminin ardından gelen bahar, havaların ısınması, canlıların uyanması ve tabiatın dirilişi insanlar için büyük bir fırsat ve bereket demektir. Bu sebeple insanlar, baharın gelmesinden dolayı yaşadıkları mutluluğu çeşitli şenlikler düzenleyerek kutlamayı seçmişlerdir.

Türk kültüründe “Yeni Gün” anlamına gelen Nevruz, baharın gelişini ifade ettiği gibi milletimizin Ergenekon’dan çıkışını yani özgürlüğe kavuşmasını da temsil etmektedir. Milletimizin büyük anlamlar yüklediği Nevruz geleneği, tarihin bilinen ilk devirlerinden beri Türkler tarafından milli bir bayram olarak kutlanmaktadır.

Aynı anda dört mevsimin iç içe yaşandığı, binlerce bitki ve canlı türünün görüldüğü ülkemizde baharın canlanışına tanık olmak ise ayrı bir güzelliktir. Ülkemizin sahip olduğu kültürel zenginlik de tıpkı doğal güzellikleri gibi rengârenktir. Milletimiz, karakterinde taşıdığı insan sevgisi ve hoşgörü anlayışı ile yüzyıllar boyunca bu topraklarda farklı inanç, dil, etnik köken ve kültüre sahip insanlarla huzur ve güven içerisinde yaşamıştır.

Baharın gelişiyle yakılan ateşler, el ele tutuşan insanlar, gülen yüzler kardeşliğimizi, birlikte yaşama arzumuzu daha da arttırmakta, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmektir. Bu sebeple hayatımıza huzur, barış ve neşe getiren bu geleneği gelecek nesillere aktarmak için gayret göstermeliyiz.

Bu düşüncelerle, milletimizin ve Kırşehirli hemşerilerimizin Nevruz Bayramı’nı kutluyor, bu günün insanların kaynaşmasına ve güzel duyguların pekişmesine vesile olmasını diliyorum.”

Valilik Basın Bürosu

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On