“Neşet Ertaş’ın Sanatına ve Yaptığı İşlere, Hep Saygı Duydum”

30 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
672 defa okundu.
“Neşet Ertaş’ın Sanatına ve Yaptığı İşlere, Hep Saygı Duydum”

Kırşehir Belediyespor Oyuncularına Şampiyonluk kupasının verildiği gecede sahne alan Azerbaycan’ın Ünlü sanatçısı Azerin, sık sık Neşet Ertaş vurgusu yaparak, şöyle konuştu;

“Neşet Ertaş’ın Sanatına ve Yaptığı İşlere, Hep Saygı Duydum”

Geçtiğimiz hafta 3.Lig’e yükselen Kırşehir Belediyespor, Cacabey Meydanına toplanan, Binlerce taraftarın Önünde Şampiyonluk kupasını kaldırırken, Şampiyonluk Kutlaması gecesine gelen Azerbaycan’ın ünlü sanatçılarından Azerin, sevenlerine Konser verdi. Azerbaycan’ın Ünlü sanatçısı Kırşehirlilere sesiyle ve şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı. Geceye Büyük Usta Neşet Ertaş’ın türküleriyle başlayan ve sık sık Neşet Ertaş vurgusu yapan Ünlü Sanatçı, geceyi en çok sevilen türkülerden olan “Çırpınırdı Karadeniz ve Türkiye’m” ile sonlandırdı. Gece de “Çırpınırdı Karadeniz” türküsünü seslendiren Azerin, büyük beğeni alırken izleyicilerin “Bir daha, Bir daha” sloganlarından sonra ünlü sanatçı türküyü yeniden seslendirdi ve geceyi noktalandı. Konser bitiminde Ünlü Sanatçının hayranları Fotoğraf çektirmek isterken zaman zaman izdiham yaşandı. Neşet Ertaş’a olan saygınlığını sürekli dile getiren Ünlü Sanatçı Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;

“KIRŞEHİR’DEN BANA GÜZEL DESTEK GELDİ”

“Kırşehir ve İnsanları çok sıcak. Uzun yıllardır TRT Avaz’da Program sunuyorum. Hep Kırşehir’den bana destek geldi. Özellikle Neşet Ertaş’ın sanatına, Onun yaptığı işlere, hep saygı duydum. Hepimiz Büyük Usta Neşet Ertaş’la Gurur duyuyoruz, eminim ki rahmetli Büyük Usta da Kırşehir’le Gurur duyuyordur.”

“BÜYÜK USTANIN TÜRKÜLERİ ZOR TÜRKÜLER”

“Herkes Neşet Ertaş’ın Türkülerini Azerbaycanlılar nasıl bilecek diye düşünür ama bizim sanatçılarımız Türk Müzikleri ile yakından ilgileniyorlar ve ezbere biliyorlar. Büyük Ustanın türküleri de kolay türküler değil,  Zor türküler, Onu her sanatçı dile getiremiyor. Ama ilgi çok güzel”

“BU BİRLİK VE BERABERLİK ÇOK GÜZEL”

“İlerleyen süreçte yine gelmeyi düşünüyorum. Burada ki insanların ilgisini de çok güzel gördüm. Bu birlik ve beraberlik çok güzel. Burada sadece sanatçı olarak değil de hem Azerbaycan’ı, hem de Türk dünyasını hep elçi olarak temsil ettiğim için Bu bizim ülkelerimiz adına çok önemli. İnşallah hep de böyle olur” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN