Neşet Ertaş’ın müzikleri bir yıl boyunca defilede çalacak

14 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
531 defa okundu.
Neşet Ertaş’ın müzikleri bir yıl boyunca defilede çalacak

Defilede 280 koleksiyonun sergileneceği 28 manken çok sayıda kadro yer alacak defile süreside tam 90 ile 120 dakika olacaktır.

Neşet Ertaş’ın müzikleri bir yılı boyunca defilede çalacakAtatürk Kıyafetleri ve Kültürü Araştırma Merkezi Kurucusu, Tarihi giysiler Araştırmacısı Modacı Hüseyin Özkan tarafından hemşerisi, Anadolu’nun tezenesi,Türkiye’nin sevdalısı Neşet ERTAŞ’IN türkülerinin ilk defa Atatürk defilesinin bir bölümü olan, Anadolu motifleri, Anadolu’da Bahar gülleri, Akşam Güneşi, gibi bölümlerde yöresel kıyafetlerin çağdaş modellere uyarlanmasıyla sunulacağı bölümler de türkülerine yer verecek ve eserlerini ölümsüzleştirecektir.

Modacı Hüseyin Özkan 1976 yılından bugüne Atatürk ün Kıyafetlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzelerine Ayrıca yurt dışındaki müzelere kazandırıyor, Eğitime ve Kültüre yönelik ve birçok kurum ve kuruluşlara sayısız yardım amaçlı defileler yapıyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip EERDOĞAN’ında değer verdiği büyük üstat Neşet ERTAŞ’IN eserlerine ve insancıl yönüyle takdir ettiği bir sanatçılarımızdır diyerek cenazesine katılmasıyla değer vermiştir.

Defilede 280 koleksiyonun sergileneceği 28 manken çok sayıda kadro yer alacak defile süreside tam 90 ile 120 dakika olacaktır.

Defile nerede yapılırsa yapılsın bir yıl boyunca Neşet ERTAŞ’IN defilede koreografi gereği türküleri seyircileri zaman zaman duygulandıracak zaman zamansa hareketlendirecektir.

ÖZKAN, yapmış olduğu defilerde bir çok sanatçılarımızın türkülerine de defileler de yer verdiğini Neşet ERTAŞ hemşerim olduğu için defilemin bölümlerin de 20 dakika yer vereceğim ve böylelikle hemşerilik görevimi yapmış olacağım mekanı cenneti olsun demiştir.

Defilenin özel olarak Kırşehir de yapılması için Kırşehir valiliği belediye başkanlığı vakıf ve derneklerinden, iş adamlarından, sanatçılardan destek almak için, önümüzdeki günlerde yazılı dilekte bulunacağını umarım bu konuda desteklerini esirgemeyeceklerdir

Yapılacak defileme Kırşehirli hemşerilerimizden alacağımız destek oldukları takdirde  Türkiye’nin her yerinde yapmış olduğum Atatürk defilesinde 40 yıllık meslek hayatımda ilk kez memleketim Kırşehir’de muhteşem bir Osmanlıdan Cumhuriyetimize giyim ve kuşamlarımızı konu alan muhteşem bir Atatürk defilesi yapacağım konuyla ilgili çalışmalar devam etmekte demiştir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN