Neşet Ertaş Sevgisi Her Yerde…

12 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1124 defa okundu.
Neşet Ertaş Sevgisi Her Yerde…

 

Asırlık geleneğin Son ünlü Temsilcisi Olan Neşet Ertaş’ın, Sanat Ustası Eller Tarafından Çizilen Tuali Komşu İlde de Büyük İlgi Görüyor.

Neşet Ertaş Sevgisi Her Yerde…

Kayseri’de Osmanlı Sokağı olarak adlandırılan bir sokakta Sanat Ustaları tarafından çizilen ve Saklı Bahçe olarak adlandırılan bir mekânda sergilenen resimler arasında Bozkırın Tezenesi olarak bilinen Büyük Usta Neşet Ertaş’ın resmi büyük İlgi görüyor. Büyük bir hayran kitlesi barındıran ve vefatıyla herkesi yasa boğan Büyük Usta Ertaş, Sevgisi her geçen gün daha da çok artıyor.

HAYRANLARI ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİYOR…

Neşet Ertaş’ın Portresinin çizildiği resimler Komşu İlimiz Kayseri’de de büyük beğeni topluyor. Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ Tuallerinin çizildiği  “Saklı Bahçe”de hayranları adeta anı ölümsüzleştiriyor.

BAKIŞLARINDAN SAMİMİYET VE AŞK AKAN ERTAŞ’IN TUALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

Özelliklede Turistler tarafından ilginin olduğu mekânda resim çektirmek isteyenlerinde uğrak yeri haline geldi. Vefat eden ve hala hayatta olan, aynı zamanda büyük beğeni kitlesi barındıran birçok Usta Sanatçıların resimlerinin de olduğu mekâna yerli yabancı büyük bir kitle ilgi gösteriyor.

Hayatı zorluklarla dolu, bakışlarından samimiyet, hoşgörü, sevgi ve aşk akan Neşet Ertaş’ın, hayranları, “mekânın cennet olsun büyük usta diyerek yâd ediyor”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN